Zwierzęta wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, by był zdrowy?

Ludzie od zawsze przygarniali do własnych gospodarstw zwierzęta. Zaczęło się to dawno temu i ciągnie się to do dziś. Przede wszystkim, niektóre zwierzęta są trzymane w celach użytkowych, do ubicia i na mięso. Druga rzecz - już ludzie pierwotni zaczynali zauważać, że niektóre gatunki, przede wszystkim wilki, łatwo oswoić, a gdy już się to dokona, te odwdzięczają się nie tylko przywiązaniem i lojalnością, ale także czujnością, czy też, po właściwym szkoleniu, pomocą w szukaniu zwierzyny i polowaniach.
Dzisiaj rzecz jasna hodowla ptactwa i pozostałych zwierząt przeznaczonych ostatecznie do jedzenia nadal jest potrzebna – ogromna większość społeczności nie tylko w Polsce, ale i wielu innych, je mięso; pozostałe gatunki natomiast są trzymane w domach i obejściach gospodarczych bardziej dla satysfakcji niż jakichkolwiek innych celów użytkowych. Niekiedy na wsi niezastąpiony okazuje się duży pies, który ostrzeże szczekaniem, kiedy do płotu podejdzie ktoś nieznajomy: listonosz, wędrowny złodziejaszek czy świadkowie Jehowy. Nie tłumaczy to jednak faktu, czemu tak powszechnie psy i koty wszelkich ras trzymane są w mieście.

Autor: West Zest
Tak czy owak obecnych w miastach ich wiele, szczególnie psów. Jednak podczas kiedy psy z grubsza są w stanie zjeść wszystko, koty o wiele trudniej utrzymać w świetnym zdrowiu, a posiadacze kotów czasem nieodpowiednio dobierają im dietę, co w dalszym rozrachunku powoduje mnóstwo chorób. Dostępne są doskonałe karmy suche dla kotów Acana (http://zwierzakowo.pl/sklep/karma-acana-dla-kotow.html), Whiskas bądź Purina Karmy dla kotów tej kategorii są tworzone z myślą o doskonałym bilansie wartości odżywczych, inaczej niż jest to w wypadku podawania kotu mleka i podrobów. Sucha karma dla kota musi zawsze stanowić fundament jego jadłospisu, choć zdawałoby się na pierwszy rzut oka, że jeśli kot to drapieżnik, powinien spożywać świeże mięso.Karmy dla kotów Pronature (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-pronature-dla-kotow.html) są przygotowywane i bilansowane w taki sposób, aby zagwarantować świetne zdrowie nie tylko aktywnym kotom dachowcom, ale także przykładowo kotom po kastracji, jakie potrzebują znacznie skromniejszych ilości tłuszczów i cukrów. Pokarmy każdej wymienionej produkcji powinien oferować w swoim asortymencie każdy liczący się internetowy sklep zoologiczny. Dość zagwarantować zwierzęciu właściwą dietę, a ten będzie długo szczycił się doskonałym zdrowiem.