Zwierzaki dają dużo radości - Pies, kot, czy ryby?

Każdy na jakimś etapie własnego życia miał czworonożnego towarzysza. Chwile spędzone razem są niesamowite i nie jest możliwe ich niczym zastąpić. Zwierzęta są kompanami ludzi niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, jaki ucywilizował zwierzęta wypracował z nimi wyjątkową relację. Wiele zwierząt domowych ewolucyjnie przystosowało się do życia z człowiekiem.

bawiacy sie pies
Źródło: http://pixabay.com
Udowodniono między innymi, że sporo dźwięków emitowanych przez koty są naśladownictwem ludzkiej mowy. Świadczy to o tym jak intensywnie sprzężony jest żywot kota domowego z ludźmi. Długa historia wspólnych stosunków zaowocowała szczególną relacją. Z tej przyczyny, kiedy warunki są odpowiednie oraz potrzebny jest zwierzęcy kompan warto już teraz odwiedzić najbliższy sklep zoologiczny i zastanowić się nad wyborem. Wiele klientów rozważa, czy lepszym pomysłem dla nich jest kot, czy jednak pies (zobacz również badanie kleszcza). Każdy jest wyjątkowy i winien zwłaszcza pomyśleć o sobie w szukaniu swojego własnego zwierzaka.

Koty i psy to bardzo udomowione stworzenia. Oba typy posiadają dużo kontaktu ze swoim posiadaczem. Umieją reagować na wybrane słowa i stworzyć niezwykłą emocjonalną relację z człowiekiem. Duża liczba psychoterapeutów poleca osobom samotnym kupienie sobie zwierzęcia. Udowodniono, że ma to bardzo korzystny wpływ na samopoczucie.pies (smycz do biegania z psem) zdaje się być daleko mocniej przywiązanym towarzyszem. Psy są wierne i regularnie okazują emocje swym posiadaczom. Wymagają jednakże więcej uwagi, niźli koty i najczęściej nabycie samej karmy dla psów (pod tym linkiem znajdziesz karmy. Starczy tylko pomyśleć która opcja byłaby optymalna. Wiadomo, że koty mogą być indywidualistami. Same potrafią o siebie zadbać i nie muszą spędzać dużo czasu z posiadaczem. Pozostawione sobie nie czują się samotne i mogą sobie radzić jeżeli mają co zjeść. Warto zadbać o to żeby karma była odpowiednio dobrana np. karma dla kotów sterylizowanych .

kot
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Pies sam w mieszkaniu będzie się miał źle, nie mówiąc już o tym, ze potrzebuje codziennych spacerów, a także odpowiedniej pielęgnacji (https://www.superzoomarket.com/grzebienie-zgrzebla-szczotki-trymery-filcaki-dla-psow). Nie wszystkich stać na duże zwierzę. Wielu ludzi decyduje się na kupienie chomika, albo szczura. Szczury są bardzo inteligentnymi stworzeniami. Umieją rozwiązywać łatwe zadania, reagują na swoje imię. Osoby niezainteresowane czworonogami często decydują się na nabycie rybek. Owe kolorowe pływające zwierzęta będą źródłem ogromnej uciechy swoich właścicieli. Oczko wodne w ogrodzie, bądź akwarium stanowią także świetną ozdobę gospodarstwa domowego - sprawdź tutaj.

Nabytek zwierzęcia to zawsze dobry pomysł. Zwierzak jest świetnym kompanem. Jest też doskonałym pomysłem dla najmłodszych. Posiadanie swego zwierzaka uczy dziecko odpowiedzialności jak i również empatii. Dzieci, którym oddano w opiekę zwierzaki jako dorośli swobodniej poradzą sobie z wykonywaniem zadań oraz sami będą sprawniejszymi rodzicami. Dlatego nie trzeba zwlekać z decyzją i kupić sobie zwierzę już dziś.