Zwierzaki dają dużo radości - Pies, kot, czy ryby?

Każdy na pewnym etapie swego życia miał zwierzęcego przyjaciela. Momenty spędzone razem są fantastyczne i nie można ich niczym zastąpić. Zwierzaki są kompanami człowieka niezależnie od wieku, płci, czy narodowości. Każdy lud, jaki udomowił zwierzęta wytworzył z nimi szczególną relację. Wiele zwierzaków domowych ewolucyjnie przystosowało się do współżycia z ludźmi.

bawiacy sie pies
Źródło: http://pixabay.com
Udowodniono przykładowo, iż dużo dźwięków emitowanych przez koty są imitacjami człowieczej mowy. Przesądza to o tym jak intensywnie sprzężony jest żywot kota domowego z człowiekiem. Wielowiekowa historia wzajemnych relacji zaowocowała wyjątkową relacją. Z tego powodu, jeśli okoliczności są sprzyjające i poszukiwany jest zwierzęcy kompan wskazane jest już dzisiaj odwiedzić pobliski sklep zoologiczny i zastanowić się nad wyborem. Mnóstwo klientów zastanawia się, czy lepszym wyborem dla nich byłby kot, czy też jednak pies. Każdy jest inny i winien zwłaszcza pomyśleć o sobie przy wyborze swego zwierzaka.Koty i psy to niezwykle udomowione zwierzaki. Oba typy posiadają wiele kontaktu ze swoim właścicielem. Mogą reagować na niektóre wyrazy i stworzyć niepowtarzalną uczuciową relację z ludźmi. Wielu terapeutów poleca osobom samotnym nabycie sobie zwierzaka. Dowiedziono, że ma to bardzo dobry wpływ na samopoczucie.

Pies zdaje się być wysoce mocniej przywiązanym towarzyszem. Psy są lojalne i często pokazują emocje swym posiadaczom. Wymagają jednak więcej uwagi, aniżeli koty i nierzadko zakup samej karmy dla psów (pod tym linkiem znajdziesz karmy. Należy tylko pomyśleć która opcja byłaby optymalna. Wiadomo, iż koty są indywidualistami. Same umieją o siebie zadbać jak i również nie potrzebują spędzać dużo czasu z posiadaczem. Zostawione sobie nie czują się smutne oraz mogą sobie radzić jeśli mają co jeść. Warto zadbać o to żeby karma była odpowiednio dobrana np. karma dla kotów wysterylizowanych .

kot
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Pies sam w domu będzie się miał źle, nie wspominając już o tym, ze potrzebuje codziennych spacerów, a także odpowiedniej pielęgnacji (https://www.superzoomarket.com/grzebienie-zgrzebla-szczotki-trymery-filcaki-dla-psow). Nie każdego stać na duże zwierzę. Wielu ludzi decyduje się na kupno chomika, lub szczura. Szczury są bardzo inteligentnymi zwierzakami. Mogą rozwiązywać proste zadania, reagują na własne imię. Osoby niezainteresowane czworonogami często decydują się na kupno rybek. Te wielobarwne pływające stworzenia są źródłem ogromnej radości swych posiadaczy. Oczko wodne w ogrodzie, lub akwarium stanowią też doskonałą ozdobę domu - link do ciekawej strony.

Kupno zwierzaka to zawsze udany pomysł. Zwierzę jest idealnym przyjacielem. Jest też idealnym pomysłem dla dzieci. Posiadanie własnego zwierzęcia uczy malucha odpowiedzialności oraz empatii. Dzieci, którym oddano w opiekę zwierzęta jako dorośli łatwiej poradzą sobie z wykonywaniem zleceń i sami są sprawniejszymi rodzicami. Dlatego nie trzeba zwlekać z decyzją i nabyć sobie zwierzaka już teraz.