Woda to niebezpieczny żywioł

Kiedy idziemy w góry, wiemy że gdzieś niedaleko jest stacja ratowników górskich, którzy w razie jakichś trudów wyruszą nam na pomoc. Na szczęście taką samą pewność, iż dobre jednostki czuwają nad naszym bezpieczeństwem, możemy mieć odpoczywając nad wodą. Co więcej, ta świadomość jest jeszcze znaczniejsza, bo tutaj praktycznie ratownik jest w pobliżu naszego wzroku, pewnie że pod warunkiem, iż wybierzemy właściwy rodzaj plaży.


basen
Autor: Aleksandr Zykov
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być tutaj ostrożnym

Nie ma znaczenia jak świetnym pływakami jesteśmy. Ciągle ma szanse się przydarzyć jakaś niecodzienna sytuacja, skurcz, omdlenie, albo po prostu opadnięcie z sił szybciej aniżeli przewidywaliśmy i woda miast znanego żywiołu, może okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Przez to właśnie wciąż wypoczywając na plaży, bez względu na to czy nad morzem, czy nad jeziorem, powinniśmy wybierać takie miejsca, gdzie swoje miejsce posiada ratownik wodny. To on ciągle z odpowiedniej wysokości będzie ogarniał spojrzeniem niedaleką wodę, a co się z tym łączy, w razie jakiegoś niebezpieczeństwa nagle ruszy na ratunek. Co więcej możemy być także przekonani, że taki ratownik nie jedynie wyjmie nas z wody, lecz równocześnie będzie w stanie zapewnić pierwszą pomoc do czasu, aż nie przyjedzie karetka, jeśli jej obecność będzie konieczna.


Przy kolejnych wypadkach także wie jak się zachować

basen
Autor: SAM Cheong
Źródło: http://www.flickr.com
Taki ratownik nie tylko dopomoże nam wówczas, kiedy rozpoczniemy się topić, lub gdy coś niebezpiecznego będzie miało miejsce w wodzie. Też do niego będziemy mieli szanse się zgłosić, jeżeli będziemy podejrzewali, że sami lub ktoś kolejny przegrzał się na słońcu i posiada udar. Na dodatek także w razie mocnych skaleczeń jest on w stanie zabezpieczyć ranę i zapobiec przyszłemu zakażeniu o co przecież nie ciężko będąc na piasku.


Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Ratownik jest na plaży po to, żebyśmy czuli się pewnie oraz chociaż czasami zdaje nam się, iż niepotrzebnie zakazuje jakichś wygłupów, to mimo wszystko pamiętajmy, iż to właśnie on trzeźwym oraz doświadczonym okiem umie ocenić, czy jakaś zabawa w wodzie jest bezpieczna czy nie. Z pewnością zawsze musimy odpoczywać na plaży, na której ma on własne stanowisko, bo przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się może wydarzyć w czasie naszego pobytu tam i czy czasem mimo wszystko nie będziemy wymagali jego wsparcia, doświadczenia oraz niecodziennych umiejętności.