Przeszukując oferty noclegu w stolicy, warto pomyśleć o Wilanowie

Jeśli chcemy pojechać na kilka dni do stolicy naszego cudownego państwa powinniśmy postawić na noclegi warszawa wilanów. Wilanów to urocza dzielnica Warszawy, która daje możliwość nie tylko spokojnego snu, ale też pozwoli zając się czymś w ciągu dnia.

sypialnia
Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy obawiać się dużych kosztów, bo właśnie w tej okolicy ceny są o wiele bardziej przystępne niż w centrum (hotel w Wilanowie). Wilanów to dzielnica położona w południowej części miasta. Warszawa wielu ludziom kojarzy się z pałacem Kultury i może jeszcze z siedzibą telewizji, czy Złotymi Tarasami, gdy tymczasem w różnych dzielnicach stolicy poukrywane są prawdziwe perełki, które warto zobaczyć. Będąc na Wilanowie nie sposób nie zobaczyć Pałacu Króla Jana III, to miejsce na pewno nam się spodoba. Jeżeli więc już trafimy w to miejsce nie zapominajmy o tym, że warto nacieszyć oczy jakimiś pięknymi widokami, a nie zapamiętać, że wśród warszawskich starych kamienic łatwo się zgubić.

polskie miasto
Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com
"Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje..."
O stolicy każdy z nas zna wiele piosenek, ale żadna z nich nie ma w tekście wzmianki o urokach Wilanowa, a mogłaby. Wilanów jest jedną z ładniejszych dzielnic Warszawy. Jeśli więc mamy ochotę zatrzymać się w Warszawie na kilka dni dobrze jest wybrać właśnie ową południową część miasta położoną na zachodnim brzegu Wisły. Nadwiślański świt jest tu najpiękniejszy i nie ma tylu „pijanych twarzy” jak na Grochowie z piosenki Muńka. Warszawa jest ciekawą miejscowością. Wszystkie dzielnice się czymś wyróżniają. Oczywiście współczesne procesy sprawiają, że nie ma już tak wyraźnych granic dzielnic jak dawniej. Jednak mimo to będąc na Pradze czujemy klimat tej dzielnicy, który jest całkiem inny niż ten na Saskiej Kępie. Warszawa jak przystało na stolicę mami nas ferią barw i morzem atrakcji w których łatwo stracić głowę. Dziś nasza stolica nie różni się zbytnio od innych europejskich stolic. Wielu ludzi stojących w korkach w drodze do i z pracy, tłumy ludzi na ulicach, co ważne różnobarwne tłumy. Mniej u nas szarości i czerni, więcej żywych kolorów. Polacy nauczyli się, że trzeba cieszyć się życiem i pokazywać to, co mamy najlepsze. Dlatego chwalimy się Pałacem w Wilanowie, zabieramy znajomych na Stadion Narodowy i staramy się przyjeżdżających do Warszawy ludzi traktować dobrze, bez zbędnego zadufania.