W zdrowym ciele zdrowy duch – równowaga sposobem na zdrowie.

Ruch to samo zdrowie. Ten frazes w pamięci mają niemal wszyscy – od dzieci po starców u kresu życia. Czasami jednak, pomimo znajomości tego stwierdzenia, dziś, w zabieganym i nieco szalonym życiu trudno odnaleźć chwilę na aktywny wypoczynek. Jesteśmy skupieni bardziej na pracy, karierze i sprawach czysto konsumpcyjnych, niestety zapominamy o tym, co jest dla nas niezwykle ważne – czyli o ludzkim zdrowiu.
Niezbyt tłusta dieta, regularny sen i regularne ćwiczenia fizyczne to rzeczy, które przy solidnym dodatku aktywności umysłowej zapewnią nam długie i , bezproblemowe życie. O ile zbalansowana dieta jest tematem na osobną rozprawkę, o tyle dwa pozostałe elementy – sen i sprawność naszego ciała są dosyć proste do opisania, gdyż są praktycznie stałe dla większości z nas.

Dorosły człowiek potrzebuje praktycznie ośmiu godzin snu dziennie. Niewielu z nas jest w stanie dobrze funkcjonować przy niedotrzymaniu tej ilości snu. Warto więc zadbać o odpowiednią ilość snu, gdyż jest on głównym źródłem energii dla człowieka. W momentach skrajnych, człowiek jest w stanie przeżyć prawie tydzień bez jedzenia, jednakże taka sama liczba dni bez snu znacząco odbiła by się na ludzkim zdrowiu. Warto więc iść spać nieco wcześniej.

Wspomniana powyżej sprawność fizyczna również jest niezwykle ważna. Jeśli nie mamy żadnych przeciwwskazań od lekarza, to nie będzie tak naprawdę rzeczą istotną, czy będziemy biegać, jeździć na rowerze, czy chodzić na basen. Kilkadziesiąt minut solidnego wysiłku załatwi nam zdecydowanie lepsze samopoczucie każdego dnia.
A co mają zrobić ci, którzy niestety z powodów zdrowotnych muszą uważać na nie przemęczanie się? Przykładowo, dobrym wyborem, zastępującym radość z biegania, są lekkie rowery Łomża może być przykładem, gdyż jest jednym z kilku polskich miast, w których działa wypożyczalnia takiego sprzętu. Przyjęło się przecież, że im rower mniej waży, tym jest on droższy – nic dziwnego - ultralekkie komponenty do konstrukcji głównej ramy czy widelca są zdecydowanie bardziej kosztowne niż ich klasyczne odpowiedniki. Jednakże w przypadku, gdy ćwiczenia na takim rowerze będą naszym jedynym źródłem ruchu każdego dnia, warto pomyśleć nad jego zakupem. Przecież pieniądze można dość łatwo zarobić, a zdrowia niestety odzyskać nie można. Więcej informacji na http://www.chrostowski-rowery.pl/