W jaki sposób zakupić bezproblemowo samochód?

Gdybym był zwolennikiem wszelkiej maści teorii spiskowych, to tak naprawdę rzekłbym, że wielkie koncerny motoryzacyjne inwestują bardzo duże pieniądze w to, aby Polacy bali się zakupu używanego samochodu. W końcu tyle się słyszy o niezbyt uczciwych handlarzach. Naturalnie to żart, bo fakty są takie, że ogólnie nie jest za łatwo zakupić auto. Choć może się nam wydawać, iż najważniejsze są pieniądze, to nawet jeżeli nie będziemy narzekali się na ich brak, zapewne i tak napotkamy na spore kłopoty z tym by wreszcie kupić solidne auto.
ksiazki-prawo
Jednakże tak czy siak nie możemy popadać w paranoję - tak czy siak pewnie coś sobie jednak zakupimy. Nie bój się! Początkowo pragnę napisać na temat umowy. A więc umowa kupna sprzedaży auta powinna być umiejętnie sporządzona - trzeba szczegółowo zapoznać się z takową, ponieważ nasz podpis sporo znaczy. Kiedy podpiszemy umowę, nie będzie odwrotu. Pamiętaj o tym, zwróć uwagę, że umowa jest święta. Trzeba mieć na uwadze, iż w niemalże każdej umowie dot. kupna i sprzedaży samochodu jest załączona adnotacja odnośnie stanu wozu...A więc podpisując umowę, niejako potwierdzamy, że stan samochodu jest nam całkowicie znany. To powoduje, iż nawet jeśli potem będziemy mieli jakiekolwiek obiekcje, to i tak nie możemy myśleć, że coś wskóramy. A więc umowa wiele znaczy. Kilka miesięcy temu mój szwagier kupił niesprawne auto - chciał później wycofać się, lecz prawnik poradził mu, że i tak nic z tego nie będzie. Można powiedzieć, iż umowa to umowa. Trudno myśleć, że jest inaczej. Na całym świecie zapanowałby potężny chaos, gdyby umowa szczegóły znajdziesz na była zwykłym świstkiem papieru, który możemy w nieskomplikowany sposób podważyć.

auto
Autor: Tom
Źródło: http://www.flickr.com
W Internecie odnalazłem umowy dotyczące niemalże każdego typu - a więc można zaryzykować twierdzenie, że odnalezienie profesjonalnej umowy, która w 100% jest zgodna z polskim prawem, zasadniczo nie stanowi dużego kłopotu. Trudno uważać, iż takie strony chcą wprowadzać nas w błąd. A więc: chciałbyś dużo lepiej radzić sobie z zakupem samochodu? Musisz zwrócić należytą uwagę na wszelkie tematy dot. umowy. W wielu przypadkach podpisana jest umowa kupna sprzedaży - wzór na forum samochodowe.com, a potem chcemy mimo wszystko cofnąć ową decyzję. A tak nie można.