Jak najlepiej wybrać obręcz, opony na zimę premada

Aluminiowe felgi przede wszystkim ozdabiają samochód, choć to nie wyłączna ich zaleta. Porządny wizerunek to nie wszystko, przy doborze felg należy się kierować rozwagą, a nie tylko ekscytacjami. Omyłki w wyborze wymiaru skutkują pogorszeniem właściwości jezdnych, a gołym okiem z trudem można rozróżnić felgę wykonaną z trwałego metalu, od podróbki marnej jakości.

opony samochodowe
Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie skomponowane obręcze aluminiowe są także bardziej odporne niż felgi ze stali. To składnik, od jakiego jest zależne bezpieczeństwo ludzi jeżdżących samochodem. Jak wybrać felgi poradzi sprzedawca w każdym sklepie z oponami zimowymi Premuda.

przeczytaj więcej
Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie obręcze sprzedawane w Polsce winny posiadać europejskie certyfikaty potwierdzające, że spełniają one minimalne warunki pod względem bezpieczeństwa. Na stronach internetowych dostępne są konfiguratory, które przedstawią jak wybrać felgęop. Wszelkie parametry muszą być odpowiednie pod kątem konkretnego modelu auta. Niezwykle istotnym parametrem jest odsadzenie obręczy, niedobrze dobrane odsadzenie może sprawić, że koła będą tarły o nadwozie, samochód zacznie się fatalnie prowadzić, albo szybciej zużytkują się elementy jego zawieszenia.

Jest możliwość też wybrać felgę wykonaną w technologii kucia. Mają największą wytrzymałość, nawet 5-krotnie lepszą niż obręcze stalowe. Wskazane jest w nie zainwestować w przypadku drogocennych aut o znacznej mocy, jakich koła winny wytrzymać znaczne obciążenie. Miłośników opon zimowych Premada określonych do samochodów osobowych przyciąga przeważnie ich prężne postępowanie na zaśnieżonych trasach, również krótka droga hamowania na deszczowej i wysuszonej powierzchni.

Opony zimowe Premada to nadzwyczajna przyczepność na śniegu i lodzie, pozwalająca podnieść bezpieczeństwo w uciążliwych warunkach pogodowych - w źródle tematycznie. Wyjątkowy wzór bieżnika z szerokimi rowkami w kształcie litery V, poprawia odprowadzenie wody, a proste lamele w obszarze barków natychmiast dostosują się do wszelkich warunków pogodowych.

Całoroczne i zimowe opony Premada dają całkowity komfort jazdy w każdych warunkach. Opony są osiągalne w wielu wymiarach do samochodów osobowych i transporterów.