Szukaj tanich przelotów, spełniaj swoje marzenia

Sporo osób marzy o dalekich podróżach. Niekiedy bardzo trudno je spełnić. Powodem może być brak czasu, zapracowanie lub brak funduszy. Przez ten ostatni powód, dopiero po wielu latach można stwierdzić, jak dużo okazji do podróży się utraciło. Aby było inaczej, swoje marzenia powinno się spełniać od razu, jeśli to wykonalne!


Samolot linii lotniczych
Autor: Aero Icarus
Źródło: http://www.flickr.com
Spełnienie marzeń o dalekich podróżach, nawet przy braku pieniędzy, staje się obecnie możliwe, a tanie bilety lotnicze to nie tylko pragnienie i bez problemu można je kupić. Dzieje się tak między innymi dlatego, że to coraz bardziej powszechny środek komunikacji, a strach przed lataniem jest coraz mniejszy. Ponadto niskim cenom sprzyja coraz większa konkurencja w liniach lotniczych.

Lataj za małe pieniądze

Szukanie to najprostszy sposób, żeby kupić tanie bilety. Istnieją strony internetowe, na których możemy sprawdzić loty w wybrane miejsce i które mają porównywać oferty. Jeśli ktoś obawia się, że informacje mogą nie być najświeższe, warto jest zajrzeć bezpośrednio na stronę linii lotniczych. Powinno się obserwować ceny, bo w ten właśnie sposób można trafić na tani lot.

Fragment samolotu z bliska
Autor: CleftClips
Źródło: http://www.flickr.com
Przechytrzyć system

Jednym z najlepszych sposobów na tanie latanie to ciągła rezerwacja biletu, aż do momentu uzyskania przez nas satysfakcjonującej ceny lotu. Na czym to dokładnie polega? Na stronach internetowych ceny zmieniają się dosłownie co chwilę, dlatego nawet gdy klikniemy w niską kwotę, po zarezerwowaniu możemy zapłacić więcej niż kliknęliśmy. Aby wybrać najtańszy bilet należy powtarzać tą czynność kilka razy, na przykład co 15 min.

Jeśli to nie pomaga, można spróbować następnego dnia. Według rad specjalistów w dni powszednie miedzy godziną ósma a osiemnastą można nabyć najtańsze bilety. Łatwo natrafić wtedy na promocję, ponieważ dużo osób jest w pacy. A wiec zaopatrz się w dużo cierpliwości i lataj tanio dokąd tylko zechcesz!