Sprzęt przydatny w górach

Wycieczka w góry jest przedsięwzięciem, które często wymaga od uczestników zakupienia odpowiedniego sprzętu. Rzecz jasna bardzo wiele zależy od tego, jak wysokie jest pasmo górskie, jakie wybiera się na wycieczkę. Istnieją bowiem, także na terenie kraju, góry niespecjalnie wysokie, a w niektórych miejscach całkowicie płaskie. Takie tereny nadają się do mało zaawansowanych wycieczek, a w zasadzie do spacerów.


buty trekkingowe damskie : skalnik.pl/buty/trekingowe;x10;0;0;,_55.html
Z kolei bardzo wysokie i strome góry to miejsce przeznaczone wyłącznie dla zaawansowanych turystów. W takiej sytuacji ekwipunek jest niezwykle potrzebny, jednak najważniejsze jest doświadczenie osób biorących udział w wycieczce. Może też pomóc sprzęt elektroniczny typu: http://www.skalnik.pl/elektronika-i-ksiegarnia-garmin_3,172,225.html Nie można bowiem lekceważyć terenów górskich, nawet jeżeli nie są zbyt wysokie. W tego rodzaju miejscach pogoda może ulec błyskawicznej zmianie, co wiąże się często z drastycznym pogorszeniem warunków. Wybór sprzętu górskiego aktualnie jest wielki, poczynając od elementów takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwie
Na terenach gorskich niezwykle istotny jest stosowny ubiór. Wiąże się to przykładowo z wymienionymi wcześniej nagłymi załamaniami pogody, na które należy być przystosowanym. Współczesna odzież górska zawiera w sobie najnowsze zdobycze techniki i materiały w celu zagwarantowania wygody i ciepła noszącej ją osobie. Ogromnie istotne bez wątpienia są buty. Obuwie typowo górskie wyposażone jest przede wszystkim w mocną i odpowiednio grubą podeszwę, która zapobiega kontuzjom, a także szybkim przemęczaniu się nóg i stóp. Wybór obuwia również powinno się uzależnić od typu otoczenia, gdzie ma miejsce wycieczka. Poza standardowymi butami trekkingowymi istnieją bowiem też specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i inne.
Autor: www.nartyslowacja.pl

Konieczny sprzęt
Wyjście na wycieczkę kojarzone jest w pierwszej kolejności z plecakiem. Do popularnych marek obecnie należą na przykład plecaki Wolfgang. Podczas kupna plecaka należy brać pod uwagę przede wszystkim pojemność danego modelu porównaną z pojemnością, która jest potrzebna. Ważna jest również trwałość, a także występowanie dodatkowych kieszeni czy też dodatkowego pasa zabezpieczającego. Na wycieczce niezwykle przydatny jest rozmaity sprzęt campingowy. Podstawę takiego sprzętu stanowi namiot. Sklepy górskie mają bardzo bogaty wybór akcesoriów tego typu, chętnie wybierane są na przykład namioty Coleman (http://skalnik.pl/namioty;x0;53,53;0;,_3.html).