Sklep z ogumieniem

Właściwy dobór i odpowiednio częsta wymiana ogumienie ma ogromne znaczenie. Duża liczba kierowców, którzy bagatelizują tę sprawę, jeżdżąc na zużytych oponach, nie zdaje sobie sprawy ze swojej lekkomyślności. Używanie zużytych opon znacznie zwiększa niebezpieczeństwo groźnego zdarzenia. Zjawisko to dotyczy szczególnie okresu zimowego, kiedy to warunki na drodze są bardzo ciężkie. W tym czasie powinno się stosować nowe opony typowo zimowe, które umożliwiają przykładowo zmniejszenie drogi hamowania i przeciwdziałają poślizgowi samochodu.
W niektórych przypadkach korzystnym rozwiązaniem na okres zimowy jest też używanie łańcuchów na opony letnie, jest to jednak rozwiązanie doraźne. Opony powinno się wymieniać regularnie, a zwykłemu kierowcy takie pojęcie jak „opony 205 r16 55” nie powinno być obce.opony
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Opony nowe i używaneNagminnie podawanym przez kierowców powodem omijania systematycznej wymiany opon są duże koszty z tym się wiążące. Ogumienie jest istotnie jedną z bardziej kosztownych części. Kierowcy, którzy kupowali pojazd w autoryzowanym salonie mają w nim początkowo zamontowane profesjonalne opony, doskonale dobrane do określonego modelu. Natomiast w sytuacji kupna auta używanego trzeba na ogumienie zwrócić szczególną uwagę. Poprzedni posiadacz być może ich w ogóle nie wymieniał. Nowe opony są kosztowne, więc wielu ludzi decyduje się na kupno używanego ogumienia. Jest to rozwiązanie korzystne, o ile skontroluje się szczegółowo stan kupowanych opon. Poziom wykorzystania opony określa się na podstawie obserwacji bieżnika. Opony używane w dostatecznym stanie również mogą posłużyć bardzo długo.

Sklepy internetowe
Aktualnie bardzo dużo sklepów przenosi swa działalność do Internetu. Tak się dzieje także z duża liczbą sklepów oferujących części samochodowe, w tym ogumienie. Zakupy dokonywane tą metodą są z pewnością wygodne i pozwalają zaoszczędzić dużo czasu i energii. Najważniejszym warunkiem jest jednak określenie dokładnych cech poszukiwanych opon. Najważniejszym z nich jest wielkość opon, która ma bardzo duże znaczenie dla przyszłego użytkowania. Można znaleźć poszukiwany produkt wyszukując w Internecie określoną frazę, taka jak przykładowo „opony 195 65 r15”. Można mieć wtedy pewność, że kupiony produkt będzie w pełni odpowiadał wymaganiom.