Samochód w podróży

5
May

Sprawdzamy jakie profity płyną z posiadania własnego samochodu

zaparkowany zamochód
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Niewiele trzeba, aby dostrzec, że nasz świat rozwija się w niesamowitym tempie i to w rozlicznych aspektach codziennego życia. Właściwie w każdej dziedzinie możemy odnotować całkiem nowe rozwiązania, które na stałe zmieniły procesy zachodzące w konkretnych obszarach naszego życia. Wystarczy przeanalizować niejedne badania statystyczne, jakie pozwalają wysnuć konkretne wnioski, jeśli chodzi o ostatnie lata.
4
Apr

Przydarzyła Ci się awaria auta? Dowiedz się jak wyszukać najlepszy warsztat, w którym problem zniknie

mechanik w pracy
Każdy posiadacz auta oczywiście wie, co oznacza zepsuty samochód. Problem z korzystaniem z niego, co poważnie utrudnia funkcjonowanie, jest dość kłopotliwe dla załatwiania codziennych spraw. Część z usterek można usunąć samemu. Co jednak, kiedy w grę wchodzi przykładowo naprawa opon bądź silnika?
16
Mar

O zasadach paliwo - czytaj na ten temat nieco więcej

paliwo
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Paliwo wolne od zanieczyszczeń to gwarancja bezpiecznej oraz wydajnej pracy spalinowego silnika w autach, a także w maszynach rolniczych i urządzeniach przemysłowych. Aby ochronić silnik przed nieczystościami kupuje się specjalne filtry do paliwa i zbiorniki na paliwo.
14
Mar

W jaki sposób zadbać o swój pojazd, aby służył nam przez wiele lat? Serwisy samochodowe, akcesoria i produkty do pielęgnacji

samochód, auto
Autor: www.forelite.pl
Źródło: www.forelite.pl
Każdy posiadacz samochodu powinien zadbać o swój pojazd, niezależnie od tego jak często się nim porusza. Auta tak jak inne pojazdy lub urządzenia mechaniczne mogą ulec uszkodzeniom w wyniku eksploatacji albo jazdy w niekorzystnych warunkach. Można o nie zadbać na wiele sposobów.
19
Oct

Wymienianie opon posiadanego samochodu a także ich przechowywanie

opony samochodowe
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy własny samochód na pewno wymieniamy opony razem ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Jest to bardzo ważne, by zachować bezpieczeństwo na trasie i cieszyć się wygodną jazdą w każdych warunkach. Wybierając opony należy zwrócić uwagę na prawidłowe oznaczenia, jakie się na nich znajdują a także na konieczne atesty producenta. Możemy zakupić opony zarówno w sklepach on-line jak tez w hurtowaniach.
4
Feb

Jak najlepiej wybrać obręcz, opony na zimę premada

łańcuchy na oponach
Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Aluminiowe felgi przede wszystkim zdobią samochód, chociaż to nie jedyna ich zaleta. Ładny design to nie wszystko, przy wyborze felg należy się kierować rozwagą, a nie tylko emocjami. Pomyłki w doborze rozmiaru skutkują pogorszeniem właściwości jezdnych, a gołym okiem trudno rozróżnić felgę sporządzoną z trwałego metalu, od imitacji miernej jakości.
5
Nov

Dlaczego ojczyste wypożyczalnie samochodów mogą obecnie działać z pełną parą

Wypożyczalnia samochodów
Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie swojego benzyniaka powoli przestaje być luksusem dostępnym tylko dla bogaczy. Od czasu do czasu w przydomowych pomieszczeniach technicznych albo po prostu pod oknami domu jest zaparkowanych nawet kilka pojazdów, którymi członkowie familii dojeżdżają do zakładu pracy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy wypożyczyć fiata. Rozpatrzmy teraz dwie takie ewentualności.
31
Oct

Planujemy wyprawę? Obowiązkowo musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach

gps
Solidny plan to połowa sukcesu. Nim gdzieś wyruszymy powinniśmy powziąć odpowiednie przygotowania, jakie spowodują, iż nasza wyprawa będzie prawdziwą przygodą, lecz bez „przygód”, których za żadne skarby byśmy nie chcieli.
3
Sep

Ekonomiczne gotowe garaże dla Twego samochodu

Garaż samochodowy
Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy doświadczony kierowca dobrze wie, że długotrwałe wystawianie pojazdu na wpływ czynników atmosferycznych ma dla niego opłakane skutki. Nie chodzi tu jedynie o typowe zewnętrzne zabrudzenie, gdyż zasadniczo każdy element samochodu jest wówczas narażony na błyskawiczne niszczenie.
21
Aug

Zastosowanie odpowiednich parametrów wywiera wpływ na efektywność pracy akumulatora !

Akumulator
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Odpowiedni dobór parametrów auta i właściwa eksploatacja – w takim połączeniu zaoszczędzimy czas, pieniądze i będziemy mieli więcej czasu na pozostałe problemy. Kiedy bowiem rozpoczyna się problem z poborem i przetwarzaniem energii, wymiana i montaż nowego akumulatora wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym.
Syndicate content