Nowe czy używane? Na które części samochodowe się zdecydować?

Jeżeli jesteś szczęśliwym użytkownikiem samochodu marki Ford, czasem tli się w Twojej głowie jedno, zasadnicze pytanie. Kupić części używane, czy nowe? Podjęcie takiej decyzji staje się jeszcze trudniejsze kiedy nie interesujemy się motoryzacją – po prostu nie jesteśmy znawcami w tej kwestii, a auto pełni jedynie rolę użytkową. Wówczas udajemy się po radę do rodziny która posiada, większe od nas doświadczenie w tej kwestii.

Zazwyczaj też przeszukujemy różnego rodzaju fora internetowe w celu znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytanie: na które części się zdecydować?
Czasami możemy się spotkać z ofertami w sieci, w których osoby prywatne zajmują się handlem części używanych. Niejeden oczarowany okazyjną ceną, połakomi się na tę „okazję". Musimy jednak liczyć się z tym, że korzystanie z podobnych usług może okazać się niebezpiecznym pomysłem. Albowiem nie mamy żadnej gwarancji, iż, kupione przez nas używane części do Forda, nie pochodzą z kradzieży lub czy nie są uszkodzone. Niestety, przestępczość internetowa rośnie i lepiej nie przekonywać się o tym osobiście. Dlatego należy być ostrożnym w korzystaniu z prywatnych ogłoszeń.

opona w Ford Focus
Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com
Nieuczciwym byłoby sądzić, że każde ogłoszenie wiąże się z ryzykiem! Jednak musimy zawsze brać pod uwagę taką ewentualność i nie ufać bezgranicznie sprzedającemu. W szczególności gdy mamy zamiar nabyć wartościową część, nie powinniśmy dać się skusić atrakcyjną ceną. Bądźmy czujni.
Pocieszający jest jednak fakt, że w Internecie prowadzą swoją działalność firmy, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą części do Forda (Ford sklep). Zaletą takich zakupów jest, że Ford sklep oferuje nam najwyższej jakości usługi i zawsze można sprawdzić czy istnieje w rzeczywistości. Zagrożenie, że padniemy ofiarą oszustów nie istnieje. Żadna profesjonalna firma nie pozwoli sobie na niepochlebne komentarze na forach internetowych - zadowolenie klienta to dla sprawa pierwszorzędna. Korzystanie z poleconych sklepów internetowych daje nam pewność, że kupione części są sprawne i pochodzą z legalnego źródła. Wówczas unikniemy niepotrzebnych strat materialnych.