Poszukując odpowiedniej niszy na rynku motoryzacyjnym, jeśli chcemy prowadzić własny interes

Czy na polskim rynku funkcjonuje wystarczająca ilość wypożyczalni samochodów? W sumie tak nie jest! W dalszym ciągu sytuacja jest taka, że porządna wypożyczalnia aut jest w stanie zarobić swojemu właścicielowi względnie znaczne pieniądze.
Choć naturalnie w bardzo dużym błędzie jest taki człowiek, który uważa, iż wypożyczalni aut (zobacz na stronie) szczególnie w dużych polskich miastach: Wawa, Kraków czy Poznań jest mało. No cóż, od ponad 25-lat Polska to kapitalistyczna gospodarka, a więc powstała spora liczba właśnie wypożyczalni. Ależ spokojnie: jeśli ktoś na serio podchodzi do tematu zakładania wypożyczalni samochodów zdecydowanie nie powinien być ogromnym pesymistą. Fakty są takie, że solidnie prowadzona wypożyczalnia jest fajnym biznesem, który może dać względnie duży profit. Chociaż to naturalnie tak naprawdę zależy od naprawdę wielu kwestii, trudno nie dochodzić do takiego wniosku, iż są łatwiejsze interesy, niźli wypożyczalnia. Odnośnie tego zapewne biznesmeni od lat działający w świecie biznesów nie mają żadnych wątpliwości.

Autor: Honda
Bardzo dobre jest w szczególności podejście typu "klient jest najbardziej znaczący. A więc nawet jeżeli wypożyczalnia do bardzo tanich ogólnie nie należy, tak czy siak będzie często musiała odmawiać swoim klientom, ponieważ wszelkie dostępne samochody będą gdzieś w trasie. Choć należy mieć na uwadze, że w zasadzie sytuacja jest taka, iż należałoby zapewnić zainteresowanym jak największą liczbę samochodów. Kiedy klient będzie musiał iść do konkurencji może straciliśmy go na całe lata.
Należy również poszukać tak jakby jakiejś niszy - a więc czymś wielce ważnym jest to by mieć na stanie przynajmniej jedno autko, które jakoś może się wyróżniać. Przykładowo taka wypożyczalnia samochodów, która ma u siebie wielce luksusowy wóz, dla tzw. vipów, zapewne będzie zarabiać na ponadprzeciętnych usługach atrakcyjne pieniądze. Często realia są takie, że jeżeli firma nie daje czegoś trochę więcej, niż konkurencja, tak jakby z automatu być może nie przegrywa ze swoją konkurencją, lecz jednakże praktycznie wcale się nie może wyróżnić. Być może niektórzy czytelnicy po zaznajomieniu się z owym tekstem będą chcieli wreszcie założyć wypożyczalnię samochodów, inni zaś na odwrót. To w sumie zależy od nas samych.