Poprzedzająca wczasy rezerwacja noclegu zagwarantowaniem dobrego urlopu w Pieninach

Pieniny uważa się za jedno z najbardziej popularnych okolic rekreacyjnych w Polsce. Biała Woda, Sokolica, Przełom Dunajca, czy Rezerwat Zielone Skałki, to jedne z licznych miejsc, jakie trzeba tam zwiedzić.

Z tej przyczyny, miejsce to jest często preferowane przez turystów. Choć mogłoby się wydawać, że w okolicy obfitującej w kwatery, hotele i pensjonaty, wybór odpowiedniego kwaterunku nie będzie trudne, warto zająć się tą kwestią, jeszcze przed wyjazdem.

Noclegi w Pieninach wahają się w cenach 24 – 50 złotych za osobę (Sprawdź więcej). Jest to całkiem spory przedział, jednak należy zaznaczyć, że wygórowana cena nie zawsze jest pewnikiem jakości. Szczególnie w zimie, gdy napływa ogromna grupa osób, odnalezienie dobrego miejsca w rozsądnej cenie jest niekiedy bardzo trudne. Właściciele prywatnych kwater, czy pensjonatów, korzystają z takiej sytuacji i windują ceny. Dlatego bardzo istotne jest wcześniejsze zaplanowanie urlopu i zrobienie zabukowania noclegu, nie mniej niż dwa tygodnie przed wyjazdem.
Zamek Niedzica, Pieniny
Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Rezerwując noclegi w Pieninach, warto mieć pewność, czy pokoje są przewidziane na odpowiednią ilość osób, czy zapewniony jest dostęp do bieżącej wody, gdzie jest umiejscowiona łazienka, a także, czy właściciel podaje rzeczowe informacje na temat lokalizacji budynku. W ogłoszeniach wyjątkowo często widnieją nieprawdziwe informacje na temat położenia miejsc noclegu.
Zamieszczający ogłoszenia manipulują liczbami i zwrotami takimi jak na przykład niedaleko, „w uroczej okolicy”, „nieopodal”. Zawsze warto poprosić o podanie dokładnego adresu. W lecie przyjeżdża trochę mniej turystów, ale nie oznacza to, że nie należy zatroszczyć się o te rzeczy adekwatnie do terminu wyjazdu wcześniej. W przeciwnym razie niestety można mieć do wyboru zaniedbane obiekty,nieadekwatną do nich ceną.

Chociaż Pieniny są wspaniałym, świetnym miejscem do wędrówek, narciarstwa, albo innych form wypoczynku, to trudności wiążące się z szukaniem noclegu mogą skutecznie zepsuć wymarzony urlop. [Więcej w tym temacie]
Nie ma znaczenia czy zatrzymamy się w urokliwym, drewnianym domku, przytulnym pensjonacie, czy nowoczesnym hotelu z basenem i jacuzzi, o udanym wyjeździe często przesądza spełnienie naszych oczekiwań dotyczących ceny i warunków bytowych.