pojazd

14
Mar

W jaki sposób zadbać o swój pojazd, aby służył nam przez wiele lat? Serwisy samochodowe, akcesoria i produkty do pielęgnacji

samochód, auto
Autor: www.forelite.pl
Źródło: www.forelite.pl
Każdy posiadacz samochodu powinien zadbać o swój pojazd, niezależnie od tego jak często się nim porusza. Auta tak jak inne pojazdy lub urządzenia mechaniczne mogą ulec uszkodzeniom w wyniku eksploatacji albo jazdy w niekorzystnych warunkach. Można o nie zadbać na wiele sposobów.
21
Mar

Podróżowanie na dwóch kółkach

rękawice
Autor: Harley-Davidson
Szybkość, wolność, adrenalina, wyścig z wiatrem, warkot silnika, dochodzący spod dwóch kółek to coś co fascynaci motorów lubią najbardziej. Na temat motocyklistów mówi się wiele negatywnych opinii. Często nazywa się ich dawcami narządów wewnętrznych, szaleńcami, drogowymi egoistami, którzy nie przejmują się z zasadami ruchu drogowego. Jednak pomimo tym nieprzychylnym głosom, z roku na rok przybywa ich coraz więcej. Dlatego też ten tekst jest dedykowany nie starym i bez doświadczeń fanom dróg, którzy wsiadając na motor muszą jak pieśń powtarzać, że bezpieczeństwo to najważniejszy istotny cel.
21
Mar

Ciekawa oferta aut do wynajęcia

wnętrze samochodu
Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Wypożyczalnia samochodów, to aktualnie wyjątkowo często poszukiwane miejsce, gdzie istnieje możliwość nabyć na wyznaczony okres samochód, jaki po prostu umożliwi na przemieszczanie się po poszczególnym terenie. Aktualnie na terytorium naszego państwa tworzonych jest znacznie większa ilość tego typu wypożyczalni, co z pewnością jest niesamowicie dogodnym rozwiązaniem, bo w ten sposób turyści, jak też osoby jakim samochód się zepsuł, mogą wypożyczyć dane auto i z niego w pełni korzystać.
21
Mar

Autoczęści do auta marki Ford

Ford
Marka Ford liczy już wiek i wszystko wskazuje na to, że przed nim jeszcze wiele dziesięcioleci sukcesów. Warto wiedzieć, że założyciel firmy, Henry Ford jako pierwszy zaczął składać pojazdy metodą taśmową, tym sposobem zostając prekursorem nowoczesnego przemysłu. Sprawił on, że poszczególne części do Forda były robione przez jednego pracownika, dzięki czemu produkcja okazała się dużo szybsza i bardziej ergonomiczna. Henry Ford wykoncypował również wiele ważnych norm bezpieczeństwa pracy, które są uznawane do dzisiaj na całym świecie gospodarczym. Ford stworzył bogate imperium gospodarcze i przez wiele lat był najbardziej zamożnym finansistą na globie.
21
Mar

Przegląd samochodowy

Autor: Richard Hsu
Z pewnością większość z nas nie może już sobie przedstawić swojego życia bez auta. Swój pojazd to we współczesnym świecie po prostu wymóg. To właśnie autem większość z nas przyjeżdża do miejsca pracy. Niestety, wbrew obietnicom urzędników miejskich, nie można liczyć na transport publiczny. Bilety cały czas drożeją, a wygoda podróżowania nie poprawia się, oprócz tego, autobusy zwykle się spóźniają.Wyruszając na urlop nie warto korzystać z kolei państwowych. Podróżowanie pociągiem dzisiaj zaczyna przypominać sport ekstremalny.
21
Mar

Skąd wziąć środki finansowe na nowy samochód?

Chevrolet
Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl
Każdy z nas doskonale wie, że samochód to element naszego życia codziennego, który bez wątpliwości ma dla nas niezmiernie duże znaczenie. Jego wykorzystanie bowiem jest dzisiaj niezwykle szerokie. Można nawet śmiało powiedzieć, że nikt z nas nie mógłbym już niesłychanie dobrze funkcjonować bez samochodu.
20
Mar

Jakim sposobem dopasować odpowiednie ogumienie?

opona
Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Ogumienie stanowi niezwykle istotną część każdego samochodu. Zapewnia mu dobrą amortyzację podczas jazdy, a także chroni koła i pozostałe części samochodu przed awarią. Od właściwego dopasowania opon oraz od ich stanu zależy bezpieczeństwo osób użytkujących pojazd. Wiadome jest, że inny rodzaj opon używany jest w standardowych samochodach osobowych, a inny na przykład w samochodów ciężarowych czy maszynach rolniczych.
19
Mar

Sklep z ogumieniem

opony samochodowe
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni dobór i systematyczna wymiana ogumienie ma ogromne znaczenie. Wielu kierowców, którzy lekceważą tę kwestię, poruszając się na „łysych” oponach, nie zdaje sobie sprawy z własnej nierozwagi. Wykorzystywanie zużytych opon znacznie powiększa niebezpieczeństwo groźnego zdarzenia. Problem ten dotyczy szczególnie okresu zimowego, kiedy to warunki drogowe są bardzo trudne. Wtedy należy wykorzystywać nowe opony typowo na zimę, które umożliwiają przykładowo zmniejszenie drogi hamowania i zapobiegają wpadaniu w poślizg.
19
Mar

Jakim sposobem odszukać świetny sklep z ogumieniem?

biały samochód
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Dobranie właściwego ogumienia do warunków atmosferycznych i pory roku to nie wszystko. Przy kupowaniu ogumienia ogromnie ważne jest także dopasowanie parametrów opony zalecanych dla danego samochodu. Istotnymi parametrami są w tym miejscu nie tylko wielkość opony, jej kształt, tworzywo z jakiego została wykonana, ale też indeksy nośności oraz prędkości. Wszystkie te parametry można znaleźć bezpośrednio na oponie. Opony warto nabywać osobiście, w sieci bowiem sprzedawcy niezbyt często podają te wszystkie parametry.
17
Mar

Serwis samochodowy

gam. fiat
Autor: Fiat Auto Poland S.A.
Źródło: Fiat Auto Poland S.A.
Na pewno wielu z nas nie może już sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania bez samochodu. Własny pojazd to we współczesnym świecie wręcz przymus. To przecież samochodem wielu z nas jeździ do miejsca pracy. Niestety, wbrew obietnicom urzędników miejskich, nie można liczyć na komunikację miejską. Bilety wciąż drożeją, a komfort podróżowania nie poprawia się, poza tym, autobusy często się spóźniają.Wyruszając na wczasy nie warto ufać również kolei państwowych. Jazda pociągiem dzisiaj zaczyna przypominać sport ekstremalny.
Syndicate content