Planujemy wyprawę? Obowiązkowo musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach

Porządny plan to połowa sukcesu. Nim gdzieś pojedziemy powinniśmy zrobić odpowiednie przygotowania, które spowodują, iż nasza wycieczka będzie prawdziwą przygodą, ale bez „przygód”, których za żadne skarby byśmy nie chcieli.

Podróże z dzieckiem
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Spośród tych okoliczności najprostsze do wymienienia jest zwykłe zagubienie się. Ale to może pociągnąć za sobą wiele niekorzystnych zdarzeń, co więcej, takie coś może zniweczyć całą naszą wspaniałą wyprawę. Miejmy na uwadze więc, iż jak planujemy to zupełnie serio, konkretnie, nie pięć minut przed wyprawą.

Planowanie wyprawy jesteśmy w stanie porównać do pracy pisarza, dziennikarza lub copywritera. Zanim powstanie cały artykuł powinniśmy spędzić długie momenty nad wymyśleniem pierwszego zdania. Tak, tak, a co ważne liczy się jeszcze bardziej nagłówek. Podejdźmy więc tak właśnie do tego zagadnienia, jak będziemy organizować nasza wycieczkę. Sama wyprawa, jej konkretne etapy są bardzo ważne, ale będzie je sprawniej realizować, jeśli naprawdę zatroszczymy się o jak najbardziej adekwatny „nagłówek” i „wstęp” naszej wycieczki.Planowanie nie sprowadza się jedynie do ustalenia trasy czy wynalezienia miejsca na nocleg. Przede wszystkim musimy wiedzieć jak najwięcej o kraju, miejscu, do którego się wybieramy. Najgorsze to pojechać w ciemno. Należy poczytać o obyczajach, kulturze, o niebezpieczeństwach, ludziach, a także o klimacie. Jeśli wybieramy się przykładowo w góry, to nawet u nas możemy zostać zaskoczeni przez burze. A przecież wystarczy się dowiedzieć, iż w porze letniej korzystniej wychodzić w góry wcześnie rano, ponieważ czym później tym większe zagrożenie wystąpienia burzy. Jeśli widzimy z oddali zbliżającą się chmurę, to nie myślmy, iż ”przejdzie bokiem”. Najkorzystniej w takim momencie zejść w niższe partie gór, gdyż pioruny preferują uderzać tam gdzie jest wysoko i stromo.

Jak przykładowo wybieramy się gdzieś samochodem, na przykład choćby po Starym Kontynencie to pamiętać należy o aktualizacji GPS-a (więcej na ten temat - http://www.poipoint.pl/). Sporo osób o tym zapomina i nawet nie odświeża swoich map, pozostali są zdania, iż poradzą sobie bez GPS-a. Może i tak, lecz niezbędne aktualizacje GPS-a w konkretny sposób pomagają w ciężkich momentach. Nawet jeśli myślimy, że nie będziemy korzystać z nawigacji to dobrze mieć go pod ręką, tak na wszelkie wypadek. Nie zaszkodzi, a może uratować życie.