pies

1
Jul

Należy wychować swojego psa

Autor: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Każdy z nas marzy o tym, aby jego pies był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie historie obserwujemy niestety jedynie w filmach, a o to, aby nasz pies był idealny lub chociaż przypominający ideał zachowania, jego pan musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze.
10
Jun

Rzeczy przydatne przy szczeniaku w domu

pies
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Pies w mieszkaniu to spore wyzwanie. Co najważniejsze powinna to być przemyślana decyzja. Na początku, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy posiadamy czas na tresurę i wyprowadzanie psa na spacer? Czy ma się kogoś kto się nim zajmie w szczególnych sytuacjach jak pilny wyjazd? I co ważne, czy możemy o sobie powiedzieć "odpowiedzialni" i gotowi na posiadanie psa?
6
Jun

Troska o pieska nie jest dzisiaj niczym dziwnym

pies
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdy właściciel psa znacząco lubi swojego zwierzaka i w żadnym razie nie dałby zrobić mu krzywdy. Jeśli także posiadasz psa, niewątpliwie wiesz dokładnie, że musisz się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o zwierzę nie jest dzisiaj niczym dziwnym – dużo właścicieli psów poświęciłoby dla swoich psów właściwie wszystko.
29
Apr

Zwierzęta też potrafią być wybredne

pies
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kogoś może zadziwić fakt, że karm oraz innych materiałów dla zwierząt istnieje aż tak sporo, nie mniej warto sobie zdawać sprawę z tego, że nie tylko każde zwierzę ma szanse potrzebować kolejnych minerałów odżywczych, ale także może dziać się tak, że natrafimy na wymagającego pupila, który czegoś nie będzie pragnął zjeść.
29
Apr

O pupila trzeba dbać

kot
Autor: Linda Tanner
Źródło: http://www.flickr.com
Nie istotne jest to, jakie zwierzę posiadamy w mieszkaniu, czy to wąż, kot czy pies o każde z nich warto jak najwspanialej dbać oraz wykonywać wszystko, by miały zapewniony jak najwspanialszy komfort do życia. Na szczęście dziś to zadanie posiadamy uproszczone, gdyż wytwórcy elementów dla zwierząt prześcigają się w pomysłach, co wykonać, żeby nasz zwierzak był usatysfakcjonowany z życia i żeby równocześnie miał możliwość nam jak najdłużej towarzyszyć.
16
Apr

Czym należy karmić domowe zwierzaki by wyrosły na zdrowe?

pies
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się niezmiernie w wielu przypadkach zwierzaki. W tym miejscu wskazane jest zaryzykować stwierdzeniem, że po wielokroć nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej wprawdzie nasze trendy w posiadaniu zwierząt są niezwykle różnorodne.
21
Mar

Czy dobrze jest mieć we własnym mieszkaniu psa?

tibetan mastiff
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś psy generalnie służyły własnym właścicielom jako bardzo dobra ochrona przed chociażby drapieżnikami. Zwłaszcza na polskiej wsi bardzo często psy były praktycznie nieodłączną częścią krajobrazu. Aktualnie w dalszym ciągu psy są bardzo często wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, np. są świetne jeśli w rachubę wchodzi branża ochroniarska. Oczywiście w tym wszystkim raczej nie ma nic złego, w końcu jeżeli psy są dobrze traktowane, to z całą pewnością nie jest im źle. Jednakże takie zwierzaki jak na przykład tibetan mastiff breeders, są lubiane akurat nie z takowych powodów.
21
Mar

Czym specjalnym wyróżniają rasowe psy tibetan mastiff?

Tibetan mastiff
Autor: Andrea Arden
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprostą w hodowli rasą jest w opinii wielu specjalistów właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy wywierają wrażenie własnym sprytem oraz szczególną urodą. Nasza hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym zakresie specjalistów zachęca potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie czy nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do teraz rasa ta cieszy się wzrastającym nieustannie zaciekawieniem.
1
Jul

Kupno psa

Pies rasy mastif tybetański
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś w końcu nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż chce mieć w domu zwierzę. To dość istotna kwestia i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą prośbą zamęczać. Okłamywanie malca może przynieść jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednak zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzątku, przemyślmy wszystko na chłodno.
25
Jun

Jak zdrowo odżywiać psa?

Karmy dla psów ZiwiPeak
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Dla odpowiedniego rozwoju pies potrzebuje zbilansowanego pokarmu, dopasowanego do swojego wieku, rozmiaru i aktywności. Najważniejsze w diecie naszego zwierzęcia są białka, węglowodany, tłuszcze, a także witaminy i minerały. Właściwie dobrana sucha karma dla psa dostarcza mu wszelkich potrzebnych składników, by przez cały czas cieszył się wspaniałym zdrowiem.
Syndicate content