pies

1
Jul

Należy wychować swojego psa

Autor: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Każdy z nas marzy o tym, by jego czworonożny przyjaciel był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie sceny obserwujemy niestety tylko w kinie, a o to, aby nasz pies był idealny lub chociaż przypominający ideał zachowania, właściciel musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze.
10
Jun

Rzeczy przydatne przy szczeniaku w domu

pies
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Pies w mieszkaniu to spore wyzwanie. Co najważniejsze powinna to być przemyślana decyzja. Na początku, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy posiadamy czas na tresurę i wyprowadzanie psa na spacer? Czy ma się kogoś kto się nim zajmie w szczególnych sytuacjach jak pilny wyjazd? I co ważne, czy możemy o sobie powiedzieć "odpowiedzialni" i gotowi na posiadanie psa?
6
Jun

Troska o pieska nie jest dzisiaj niczym dziwnym

pies
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie każdy właściciel psa znacząco uwielbia swojego zwierzaka i w najgorszym razie nie pozwoliłby zrobić mu krzywdy. Jeżeli też posiadasz psa, na pewno wiesz doskonale, że powinieneś się nim naprawdę dobrze opiekować. Troska o psa nie jest teraz niczym dziwnym – dużo właścicieli psów poświęciłoby dla swoich zwierząt praktycznie wszystko.
29
Apr

Zwierzęta też potrafią być wybredne

pies
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kogoś może zadziwić fakt, że karm oraz innych materiałów dla zwierząt istnieje aż tak sporo, nie mniej warto sobie zdawać sprawę z tego, że nie tylko każde zwierzę ma szanse potrzebować kolejnych minerałów odżywczych, ale także może dziać się tak, że natrafimy na wymagającego pupila, który czegoś nie będzie pragnął zjeść.
29
Apr

O pupila trzeba dbać

kot
Autor: Linda Tanner
Źródło: http://www.flickr.com
Nie istotne jest to, jakie zwierzę posiadamy w mieszkaniu, czy to wąż, kot czy pies o każde z nich warto jak najwspanialej dbać oraz wykonywać wszystko, by miały zapewniony jak najwspanialszy komfort do życia. Na szczęście dziś to zadanie posiadamy uproszczone, gdyż wytwórcy elementów dla zwierząt prześcigają się w pomysłach, co wykonać, żeby nasz zwierzak był usatysfakcjonowany z życia i żeby równocześnie miał możliwość nam jak najdłużej towarzyszyć.
16
Apr

Czym należy karmić domowe zwierzaki by wyrosły na zdrowe?

pies
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się niezwykle w wielu przypadkach zwierzaki. W tym miejscu należałoby zaryzykować stwierdzeniem, że w szeregu przypadków nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej pomimo tego nasze trendy w posiadaniu zwierząt są ogromnie różnorodne.
21
Mar

Czy dobrze jest mieć we własnym mieszkaniu psa?

tibetan mastiff
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Niegdyś psy w dużej mierze służyły własnym właścicielom jako doskonała ochrona przed choćby drapieżnikami. W szczególności na polskiej wsi nierzadko psy były niemalże nieodłączną częścią życia. Aktualnie w dalszym ciągu psy są bardzo często wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, na przykład są świetne jeśli w rachubę wchodzi ochrona. Oczywiście w tym wszystkim nie ma nic złego, w końcu jeśli psy są odpowiednio traktowane, to bez wątpienia jest im dobrze. Jednakże takie psy jak na przykład tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z tego typu powodów.
21
Mar

Czym specjalnym wyróżniają rasowe psy tibetan mastiff?

Tibetan mastiff
Autor: Andrea Arden
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprostą w hodowli rasą jest w opinii wielu specjalistów właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy wywierają wrażenie własnym sprytem oraz szczególną urodą. Nasza hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym zakresie specjalistów zachęca potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie czy nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do teraz rasa ta cieszy się wzrastającym nieustannie zaciekawieniem.
1
Jul

Kupno psa

Pies rasy mastif tybetański
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś w końcu nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż chce mieć w domu zwierzę. To dość istotna kwestia i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą prośbą zamęczać. Okłamywanie malca może przynieść jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednak zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzątku, przemyślmy wszystko na chłodno.
25
Jun

Jak zdrowo odżywiać psa?

Karmy dla psów ZiwiPeak
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Dla odpowiedniego rozwoju pies potrzebuje zbilansowanego pokarmu, dopasowanego do swojego wieku, rozmiaru i aktywności. Najważniejsze w diecie naszego zwierzęcia są białka, węglowodany, tłuszcze, a także witaminy i minerały. Właściwie dobrana sucha karma dla psa dostarcza mu wszelkich potrzebnych składników, by przez cały czas cieszył się wspaniałym zdrowiem.
Syndicate content