Pieniny to wspaniałe miejsce na wakacje. Odnajdziesz tu wielką ilość atrakcji i odpoczniesz od miejskiego hałasu

Nad Dunajcem nie brak miejsc ciekawych pod kątem kulturowym, a z cennymi zabytkami można się tu spotkać prawie na każdym kroku. W dolinie tej ogromnej rzeki największą uwagę przyciąga jednakże natura.

Piękne Pieniny to tak naprawdę Pieniński Park Narodowy, obejmujący swoim obszarem najbardziej cenne obszary tego pasma górskiego. Stworzony w 1955 roku, zalicza się do najbardziej odwiedzanych przez turystów parków narodowych w Polsce. Na czym polega jego niezwykłość? Pieniny to wspaniałe góry które zachwycają urozmaiconym krajobrazem. Piękne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy oraz największa rewelacja – przełom Dunajca – to najbardziej oryginalne cechy tego obszaru. Ruch turystyczny w Pieninach rozwija się bardzo dobrze od lat, a spływy Dunajcem oraz liczne szlaki turystyczne zachęcają turystów swym pięknem i atrakcyjnością. Turystyka jest rewelacyjnie rozwinięta, sporo jest tu domków, jak domki Pieniny (http://ruszajwpolske.pl/regiony/pieniny/noclegi/14,index.html).

las
Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Pieniński Park Narodowy jest perfekcyjnym miejscem dla miłośników wyjątkowych roślin. Na pobliskich łąkach jesteśmy w stanie ujrzeć wiele rzadkich gatunków kwiatów, nie brak też cudownych lasów. Największym zainteresowaniem cieszą się tu jednakże murawy naskalne oraz rzadkie rodzaje roślin wysokogórskich. Kolorowe motyle i owady to kolejna atrakcja przyrodnicza w tej części Polski.

Pieniny i tereny w okolicach tutejszego parku narodowego są jednocześnie znane ze wspaniałej kultury oraz cennych zabytków. To dzięki nim od lat może rozwijać się tu turystyka (meandrypilicy.pl), a przyjeżdżający tu goście na brak atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego terenu są dwa zamki: w Czorsztynie i Niedzicy. Idealnym miejscem do rekreacji i relaksu jest stworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad jakiego brzegami powstał wyjątkowy skansen. To Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren jakiej przeniesiono zabytkowe wille i pensjonaty z okolicy.Do dziś służą one przyjeżdżającym jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je tutaj). Nie brak tu także wypożyczalni sprzętu wodnego, co sprawia, że Pieniny stały się miejscem odpowiednim nie tylko dla piechurów, ale także dla miłośników sportów wodnych. Ważnymi punktami na turystycznej mapie Pienin są Sromowce, najlepiej poznane z flisaków oraz popularnych spływów Dunajcem. Powinniśmy także zwiedzić tak istotne dla regionu miejscowości, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tym ostatnim mieście warto zostać na dłużej, turystyka jest tu na bardzo wysokim poziomie, najlepiej wynająć Szczawnica domki letniskowe.