Piękno województwa podlaskiego

Podlasie jest najbardziej wysuniętym na północny-wschód województwem naszego kraju. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Znajdują się tu 4 parki narodowe, trzy krajobrazowe, aż 87 rezerwatów przyrody a też liczne obszary chronionego krajobrazu. Jego stolicą jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża a też Suwałki. Znajduje się tu bardzo dużo ciekawych zakątków do obejrzenia.
Wypoczynek na Podlasiu urzeknie na pewno nie jednego człowieka. Poniżej parę ciekawych ofert na odpoczynek.

Pierwszym wartym zalecenia miejscem jest zalew Czarna Białostocka. Mieści się on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest tutaj bardzo spokojnie, cicho a także czarująco. Zejścia do wody są łagodne a dno jest czyste - odsyłam do tego serwisu - i piaszczyste. W sezonie letnim plaże strzeżone są przez ratowników. Wówczas też jest szansa wypożyczenia sprzętu wodnego. Innym przeuroczym miejscem jest Jezioro Studzieniczne.
Dzika Zagroda
Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl
Leży ono nieopodal Augustowa. W koło rozlewiska są domki rekreacyjne oraz pola namiotowe. Miejsce to jest warte zaproponowania osobom, które poszukują ciszy i spokoju. Niedaleko jeziora jest miejscowość, Studzieniczna, w której zobaczyć można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Z naszymi dzieciakami możemy wybrać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który mieści się w Jurowcach. Wystawiono tuta 27 eksponatów a także kilkanaście tablic informacyjnych. Na planszach tych znajdują się informacje o danym dinozaurze. Do niektórych dinozaurów można zbliżyć się i dotknąć je. Inną atrakcyjną wycieczką jest rejs statkiem żeglugi augustowskiej.
Rejs taki może trwać od 45 min. do dwóch i pół godzin – wszystko jest uzależnione od nas samych. Rzecz jasna polecany jest ten najdłuższy. Jednakże, jeśli w taki rejs udajemy się z małymi dziećmi lepiej wybrać ten krótszy. Podlasie ma do zaoferowania także lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie jest jednym z najdzikszych regionów Polski, albowiem jest tu nieduża ilość przemysłu a powietrze jest można stwierdzić czyste, uniesienie się tutaj w powietrze jest naprawdę cudownym doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy na www.bajdarka.com.pl.