Planując wyjazd zakładowy warto rozważyć wynajem autokaru

Masz przed sobą nie lada wyzwanie. Jesteś zobowiązany przygotować wyprawę dla dużej grupy osób z twojej firmy. Nie wiesz, w co włożyć ręce jak się za to zabrać. Myślisz, że chyba ci się nie uda, tyle bowiem przed tobą obowiązków. I pomimo tego, że ogarnąłeś już większość niezbyt fascynujących zadań nadal czeka cię najważniejsze – czym dojechać do celu? Do wyboru masz kilka opcji, z których najlepsza to niezaprzeczalnie autobus. Prześledźmy jednak pokrótce także pozostałe warianty.

autobus_wnetrze
Przypuśćmy, że wybieracie się za granicę, do Włoch. Pierwszą myslą jaka pojawia się w głowie, jest samolot. Prawdą jest, że Polacy od lat kochają ten środek transportu. Decydują o tym niewątpliwie bardzo dobre ceny (czasami można przecież „upolować” wyjątkowo tani bilet i polecieć za 20-30 złotych), jak i czas takiej podróży. Zamiast męcząc się innymi środkami transportu, samolot zrobi to szybko. Jednak jest to tylko pozorna szybkość, gdyż na lotnisku trzeba pojawić się znacznie wcześniej przed odlotem, nie spóźnic się na odprawę, po dotarciu na miejsce czekać na bagaż. A lotniska także oddalone są od centrum, więc (w zależności od wielkości miasta, do którego się udajemy) czeka nas długa podróż do celu. Ponadto, ciężko znaleźć odpowiednią ilość biletów na połączenie, które nam odpowiada. Trzeba zarezerwować bilety zdecydowanie wcześniej, ale niekoniecznie cena będzie się wtedy kalkulować.

Samochód także nie spełni naszych wymogów, przez zbyt duże koszty. Pociąg zaś wiąże się z stresującymi przesiadkami. Jeśli bowiem jedziemy zagranica to nie unikniemy tego rodzaju utrudnień. A zapanować nad całą grupą, która zapewne będzie skora do zabawy (w końcu podróże służbowe to okazja także do zabawy) może być nie lada wyzwaniem.

Wobec tych „za” i „przeciw” najlepszą opcją pozostaje wynajem autobusów. Nie dość, że można „zaklepać” je na każdy termin, to i koszt będzie najniższy. Są też zalety organizacyjne. Nie ma niewygodnych przesiadek, nie ma niepotrzebnych przestojów, cała grupa jest w jednym miejscu i wszyscy uczestnicy są w zasięgu wzroku. Ponadto, taki wypożyczony autokar może zawieźć nas w każde miejsce, nie musi to być koniecznie duże miasto. Nie musi to być wynajem autobusów z Krakowa czy z Warszawy. Nie trzeba jechać na odległe lotnisko, zamawiać przedziały w pociągu i później wypatrywać, który jest nasz. Nie trzeba też brać samochodu i jechać zderzak w zderzak. W autokarze nie dość, że podróż jest komfortowa, to jeszcze wszyscy uczestnicy, bezpiecznie dotrą do celu. Co ważne, w tym samym czasie!