opony zimowe

18
Apr

Zmiana opon na nowe. O czym musisz pamiętać.

opona
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Którego dnia mam wymienić opony zimowe na letnie? Tę kwestię co roku poruszają właściciele czterech kółek. Większość mówi: na wiosnę! Jednak wiosna w kalendarzu to zdecydowanie za mało. Nie ma w kalendarzu data z podpisanym hasłem: „dzień zmiany opon”, w letnim jak i zimowym sezonie. Zatem intuicyjnie i z rozmysłem sami musimy postanowić by je wymienić.
18
Apr

z ogumieniem do motorowerów i innych środków lokomocji.

opona
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy odpowiedzialny kierowca dba o bezpieczeństwo podróży, regularnie wymienia i sprawdza zużyte elementy samochodu i kontroluje wszystko to, co może zagrozić naszej jeździe. Chcemy czuć się bezpiecznie w podróży, zwłaszcza kiedy jedziemy z naszą rodziną lub ze znajomymi, jesteśmy za nich odpowiedzialni.
21
Mar

Sklep z oponami do pojazdów?

opona samochodowa
Źródło: http://www.flickr.com
W ofercie każdego sklepu z oponami znajdziemy kilka rodzajów towarów: opony zimowe, opony letnie oraz opony całoroczne. Wraz ze zmianą sezonu rekomenduje się zmianę ogumienia. Dlaczego? dobór dobrego ogumienia gwarantuje bezpieczeństwo podczaspodróży. Dlatego powstają sklepy internetowe specjalizujące się w oferowaniu opon do samochodów na każdy sezon.
21
Mar

Opony na porę zimową i opony na lato

ruch na drodze
Autor: Janderson.L
Źródło: http://www.flickr.com
W niezbędniku samochodowym każdego kierowcy winien się znaleźć obowiązkowo zestaw opon letnich i zimowych. Taki zestaw daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Kierowca jest przygotowany na nieuniknioną wymianę opon w najbardziej odpowiedniej chwili. Należy tylko odpowiednio wcześnie odczytać czas, kiedy opony letnie powinno się już zamienić na opony zimowe. Także i momentu zamiany w odwrotnym kierunku, czyli opon zimowych na letnie, również należy przypilnować. Rzecz nie tylko w tym , czy przyjdzie nam czekać w nieznośnie długiej kolejce do warsztatu, gdzie tej zamiany dokonają. Ważnym sygnałem dla zamiany opon winno być również bezpieczeństwo jazdy zależne od odpowiedniego doboru opon do warunków zewnętrznych.
14
Mar

Droższe czy tanie opony do auta? Radzimy jak dobrać najlepsze

widok na opony w Lexusie
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy droższy samochód, nie powinniśmy oszczędzać na oponach. Można natomiast zainwestować w lepsze ogumienie, ponieważ nabywając stare opony, nie wykorzystamy całkowicie możliwości naszego auta. Chociaż mamy mniej ekskluzywny model auta, powinniśmy śmiało nabyć droższe opony, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach. Zwłaszcza gdy samochód jest wyjeżdżony, z pewnością taka inwestycja zabezpieczy dodatkowo jego konstrukcję. Naturalnie klimat w naszym kraju sprzyja producentom opon, gdyż zmienna pogoda to potrzeba nabycia dwóch kompletów ogumienia: na sezon zimowy i na lato.
14
Mar

Kupujemy opony na lato i zimę

bieżnik opony do samochodu
Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim artykule przedstawialiśmy sprawę selekcji ogumienia do odpowiedniego auta. Skoncentrowaliśmy się na właściwym wyborze gabarytów opon.
17
Feb

Dobre opony do samochodu

Opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl


Opony występują w różnych rodzajach w zależności od zastosowania. Jasne jest, że inne ogumienie stosuje się do zwykłych osobowych aut, a inne do ciężarówek. Zupełnie osobną grupę natomiast tworzą opony specjalnego zastosowania, stosowane przykładowo w urządzeniach rolniczych. Kombajn czy ciągnik powinien bowiem mieć warunki do pracy na kłopotliwym i nierównym terenie i te warunki powinny mu zapewniać przede wszystkim opony. W aspekcie jednak ogumienia typowego auta osobowego także można rozróżnić kilka typów. Niezależnie od typu opony najważniejszy jest jej stan. Wszelkie rodzaje wymagają regularnie całkowitej wymiany. W trakcie jazdy samochodem bowiem ogumienie zużywa się szybciej, niż wielu ludzi jest zdanie.
Syndicate content