ogumienie

12
Jun

Oferta opon i ogumienia dla profesjonalistów– Nokian i Goodyear

opony samochodowe
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze dobrane opony to podstawa przyjemnej i bezpiecznej jazdy. Ogumienie i opony powinny być dopasowane do takich czynników, jak rodzaj i waga samochodu czy planowane cechy dróg i odległość, ale również pogoda i najbardziej prawdopodobne warunki pogodowe. Również coraz więcej kierowców nabywa opony ekologiczne. Aby dobrze dokonać wyboru opon do swojego pojazdu najlepiej kierować się opiniami tylko cenionych i sprawdzonych specjalistów zaznajomionych z tą branżą.
7
May

Warto kupować jak najlepsze ogumienie dla swojego samochodu

opona w samochodzie sportowym
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wchodzimy do własnego samochodu, pragniemy czuć się w nim bezpiecznie, pragniemy posiadać świadomość, iż w porę uda nam się wyhamować, lub wyminąć przeszkodę, iż wjeżdżając na pobocze nie wpadniemy w poślizg. Przez to właśnie tak ważne jest to, aby nie tylko inwestować w jak najbezpieczniejsze pojazdy, ale również i to, żeby zawsze posiadać odpowiednie opony.
18
Apr

Najlepsze opony – Nokian i Goodyear

Opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl
Dobrze dopasowane opony to fundament przyjemnej i bezpiecznej jazdy. Ogumienie i opony powinny pasować do takich czynników, jak rodzaj i waga samochodu czy potencjalne cechy dróg i dystanse, ale także pogoda i najbardziej prawdopodobne warunki pogodowe. Również coraz więcej właścicieli samochodów nabywa opony ekologiczne. Aby dobrze wybrać opon do własnego samochodu najlepiej kierować się osądami tylko cenionych i doświadczonych ekspertów zaznajomionych z tą branżą.
18
Apr

z ogumieniem do motorowerów i innych środków lokomocji.

opona
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy odpowiedzialny kierowca dba o bezpieczeństwo podróży, regularnie wymienia i sprawdza zużyte elementy samochodu i kontroluje wszystko to, co może zagrozić naszej jeździe. Chcemy czuć się bezpiecznie w podróży, zwłaszcza kiedy jedziemy z naszą rodziną lub ze znajomymi, jesteśmy za nich odpowiedzialni.
21
Mar

Gdzie zamówić najlepsze ogumienie do auta?

Samochód, wymiana opon
Autor: iStock
Źródło: iStock
Wybór opon samochodowych jest prawie zawsze przez kierowców traktowany mało poważnie, kupują oni opony używane, ze startym bieżnikiem, nierzadko nie nadające się do jazdy. Opony te nie odprowadzając łatwo wody, łatwo wpadają w poślizg, nie trzymają pojazdu na ulicy.
21
Mar

Jakie opony kupić dla dużych pojazdów?

transport i spedycja
Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy, którzy użytkują większe pojazdy wiedzą o tym, jak kosztowne jest ich utrzymanie. Jednym z ważkich, a zarazem drogich elementów pojazdów są opony. Nabywając opony do ciężarówek w pierwszej kolejności sprawdza się ich przebieg. Pozyskując opony do ciągnika zazwyczaj bierze się pod uwagę wykorzystanie ciągnika, do którego opony są wybierane. Są to zasadnicze, ale nie jedyne komponenty, na które zwraca się uwagę wybierając optymalne opony. W grę wchodzą także elementy technicznego zabezpieczenia eksploatowanego pojazdu i bezpieczeństwo. Jednakże względy ekonomiczne weryfikują możliwości wyboru nabywców.
21
Mar

Dobre rady o prawidłowym dokonaniu wyboru opon

Autor: Michelin
Wybór odpowiedniego ogumienia jest jedną z ważniejszych kwestii dla każdego posiadacza samochodu. Ma to szczególne znaczenie w zimie, kiedy ze względu na nieodpowiedni typ opon może dojść do wypadku. Producenci opon dzielą swoje wyroby na trzy podstawowe grupy: letnie, zimowe oraz całoroczne. Decydując się na kupno opon letnich, trzeba się przygotować na kupno drugiego, zimowego kompletu opon. Opony całoroczne z uwagi na dłuższe wykorzystanie szybciej ulegają zużyciu, w zimie nie gwarantują ponadto bezpieczeństwa na poziomie opon specjalnie do tego sezonu przystosowanych. Podstawowe różnice między oponami wynikają z wyglądu bieżnika, oraz mieszanki gumy wykorzystanej do wyrobu.
20
Mar

Jakim sposobem dopasować odpowiednie ogumienie?

opona
Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Ogumienie stanowi niezwykle istotną część każdego samochodu. Zapewnia mu dobrą amortyzację podczas jazdy, a także chroni koła i pozostałe części samochodu przed awarią. Od właściwego dopasowania opon oraz od ich stanu zależy bezpieczeństwo osób użytkujących pojazd. Wiadome jest, że inny rodzaj opon używany jest w standardowych samochodach osobowych, a inny na przykład w samochodów ciężarowych czy maszynach rolniczych.
20
Mar

Opony nowe i używane

BMW
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór opon jest jedną z decyzji, które musi podejmować każdy posiadacz samochodu. Problem ten nie jest konieczny w przypadku, gdy nabywa się samochód z salonu. W takim przypadku są w nim zamontowane nowe i dokładnie dopasowane opony, o które właściciel nie musi się martwić przez dłuższy czas. W pewnym momencie jednak powinno się je wymienić na nowe. Inaczej jest w sytuacji ludzi, którzy kupują używany samochód. W takiej sytuacji trzeba zawsze wykorzystywać regułę ograniczonego zaufania co do wcześniejszego posiadacza samochodu.
19
Mar

Jakim sposobem odszukać świetny sklep z ogumieniem?

biały samochód
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Dobranie właściwego ogumienia do warunków atmosferycznych i pory roku to nie wszystko. Przy kupowaniu ogumienia ogromnie ważne jest także dopasowanie parametrów opony zalecanych dla danego samochodu. Istotnymi parametrami są w tym miejscu nie tylko wielkość opony, jej kształt, tworzywo z jakiego została wykonana, ale też indeksy nośności oraz prędkości. Wszystkie te parametry można znaleźć bezpośrednio na oponie. Opony warto nabywać osobiście, w sieci bowiem sprzedawcy niezbyt często podają te wszystkie parametry.
Syndicate content