Oferty first minute- czym zasadniczo jest, jak je użytkować, oraz czy warto?

Biura podróży wraz z rozpoczęciem sezonu urlopowego atakują nas i kuszą z każdej strony atrakcyjnymi ofertami first minute. Przyzwyczailiśmy się już do ofert last minute, wiemy dlaczego warto niekiedy wybrać taką ofertę- przede wszystkim dzięki niej otrzymujemy tańszy wyjazd na wczasy, jednak kosztem komponowania najróżniejszych elementów wczasów- najzwyczajniej bierzemy co pozostało. A decyzję należy podjąć szybko, bo czasem oferty last minute dotyczą wyjazdu w przeciągu dwóch, trzech dni. Dobrze, a jak działają oferty first minute?


Oferta first minute czyli myśl o wszystkim dużo wcześniej.

eccoholiday
Oferty przedsezonowej sprzedaży wyjazdów za granicą mają w dzisiejszych czasach chyba wszystkie biura podróży. Ich najistotniejszym celem jest wcześniejsze zapełnienie list podróżnych na wczasy w obecnym sezonie. Najprościej opisać jednym słowem taki rodzaj oferty jako przedsprzedaż. Najwcześniejsze oferty first minute (http://eccoholiday.com/) pojawiają sięnawet już pod koniec roku. Sama opcja kupna wczasów wcześniej jest skierowana do osób, które mogą odpowiednio wcześniej zarezerwować termin urlopu oraz opłacić zaliczkę. Plusem takiego kupowania wczasów jest również to, że większość biur podróży w cenie takiej oferty zawiera już gwarancję niezmienności kosztów wyjazdu, czy też ubezpieczenie od zrezygnowania. Rezerwując wcześniej wakacje, możemy za nie zapłacić czasem aż 40% mniej, niż kupując w środku sezonu. Im bliżej do początku sezonu, tym koszty first minute również rosną. Za to wciąż jest nam oferowany większy wybór terminów wakacji oraz znacznie więcej hoteli. Uwagę korzystających z tej formy rezerwacji klientów może zwrócić fakt, że wczesne kupienie wyjazdu może oznaczać niepotwierdzone godziny wylotu tam i z powrotem. Są one potwierdzane najpóźniej 24 godziny przed wylotem. Jeżeli, przez zmianę dat samolotu, nasz wyjazd zmieni termin, możemy, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów zrezygnować z wyjazdu.
Chorwacja - wakacje last minute
Autor: Gianni Cumbo
Źródło: http://www.flickr.com


Zatem, jeżeli tylko możemy sobie pozwolić na wpłatę pieniędzy na wakacje, chociaż w części, już na początku roku, możemy również odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie termin wolnego w pracy, a chcemy mieć dużą swobodę przy wyborze hotelu, miejsca spędzenia wakacji, czy czasu wyjazdu/wylotu i przyjazdu/przylotu samej wycieczki, to właśnie dla nas, i naszych portfeli, biura podróży stworzyły ofertę first minute.