Nowoczesne maszyny wykorzystywane w rolnictwie

Praca na polu w ostatnim czasie przeszła prawdziwą rewolucję. Znacząco usprawniono lub też zautomatyzowano
większą część procesów produkcyjnych – poczynając od siania, przez nawożenie i podlewanie, a na żniwach kończąc. Uprawianie dużego pola nie jest już problemem i nie potrzebuje angażowania ogromnej siły ludzkiej. Wszystko dzięki współczesnym maszynom rolniczym, które mimo swoich wysokich kosztów szturmem podbiły rynek. Na dzień dzisiejszy w maszynach rolniczych stosuje się nie tylko radio czy klimatyzację, firmy produkcyjne montują w swoich najwyższej jakości urządzeniach urządzenia nawigacyjne o sporej precyzji, które w dużym stopniu zwiększają wydajność zbiorów.


Wygodę gwarantuje duża sieć sprzedaży takich maszyn, oraz oryginalnych części do kombajnów. John Deere, Claas czy nawet znane Lamborghini to jedni z potentatów| w branży, których wyroby można dostać w Polsce.

Serwisowanie kombajnów
ciągnik
Autor: LID
Źródło: http://www.flickr.com
Właściciele profesjonalnych maszyn rolniczych powinni dbać o ich jak najlepszy stan techniczny. Przegląd jest zalecany po każdych zbiorach, trzeba również pamiętać o wymianie niektórych elementów, które mogą się zużyć podczas pracy polowej. Te elementy to przykładowo noże, filtry oraz pasy. Wymienione elementy są gwarantem wysokiej wydajności pracy urządzenia. Sprzedawcy sprzętu rolniczego posiadają duży zapas elementów do wymiany, dedykowanych do urządzeń danej firmy (mechanik-sc.pl/claas,cp80,pl.html). Wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę „części do new holland” można znaleźć jednego z dystrybutorów elementów zamiennych dla urządzeń konkretnego producenta. Większa część punktów sprzedaży oferuje oryginalne komponenty dużej liczby producentów, ewentualny klient mający kilka maszyn rozmaitych firm nie musi więc korzystać z usług kilku punktów sprzedaży. Dobrze jest jednak upewnić się, czy dany sprzedawca oferuje akcesoria różnych producentów, wyszukując na jego witrynie internetowej frazę „części do kombajnów claas (http://www.mechanik-sc.pl/czesci-do-kombajnow,cp64,pl.html)”.

Koszty wykorzystywania maszyn
traktor
Autor: Charles Starrett
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty serwisowania urządzeń niekiedy rosną, kiedy używa się ich w niewłaściwy sposób. Warto więc zatrudniać jedynie wykwalifikowany personel, dysponujący wiedzą na temat obsługiwanego sprzętu. Zazwyczaj utrzymanie urządzenia w dobrym stanie nie przekracza kwoty dwóch tysięcy złotych rocznie, co przy kosztach nowych maszyn jest kwotą niewielką. Najdroższe są rzecz jasna elementy które ulegają zużyciu, te jednak wykonane są ze specjalnych tworzyw i mogą wytrzymać nawet kilka sezonów.