Nasza pociecha pragnie mruczka

Kiedy nasza pociecha uparła się, by posiadać jakieś zwierzę, nie mamy serca, aby mu odmówić. Rzecz jasna, trzeba naszą pociechę uświadomić o rozmaitych obowiązkach, które spoczywają na właścicielu zwierzaczka.

Dziecko musi zrozumieć, że od momentu kiedy przyniesie żywe stworzenie do mieszkania, jest za nie w pełni odpowiedzialne. Doglądanie zwierzęcia to nie tylko zwariowane igraszki i głaskanie za uchem. To też wszelkie czynności pielęgnacyjne, a także podawanie jedzenia i, w razie potrzeby, wyniesienie na dwór.

Koty Bengalskie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeżeli nasze dziecko przystanie na te warunki, z przyjemnością spełniamy jej dużą zachciankę. Zwierzątko jesteśmy w stanie kupić na stoisku zoologicznym lub też od prywatnego hodowcy. W każdym razie sprawdźmy, czy zwierzak ma wszystkie wymagane badania oraz dokumenty. Można także przygarnąć pieska lub kotka ze schroniska.

Kiedy decydujemy się na kota, musimy być świadomi kilku rzeczy. Przede wszystkim, uprzedźmy pociechę o naturze tego zwierzęcia. Kot to samotnik, który zazwyczaj przechadza się własnymi drogami. Dziecko musi mieć na uwadze, że nie należy przymuszać kota do pobawienia się. Musimy cierpliwie odczekać aż nasz pupilek łaskawie zechce dać się głaskać. Taki już jest urok tych zagadkowych zwierząt.

Karma sucha dla kotów Acana
Źródło: www.zwierzakowo.pl
Kociaki same bardzo skrupulatnie zadbają o higienę. My tym czasem powinniśmy im zapewnić właściwe jedzonko. Chętnie kupowana karma dla kota (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-mokre-dla-kotow.html) to nie jedyne rozwiązanie. Na rynku jest w ofercie wiele rozmaitych specjałów, takich jak Purina karmy dla kotów. Są też specjalne karmy dla kociąt do pierwszego roku życia. Warto się tym zainteresować, jeśli hodujemy malutkiego kotka w domu.

Najlepiej odwiedzić internetowy sklep zoologiczny. Odnajdziemy tam karmy suche dla kotów (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-hills-dla-kotow.html), a także dużo rozmaitych przydatnych produktów. Korzystanie z tego typu sklepu to duża wygoda, ponieważ nie musimy się ruszać z domu. Zamówione karmy dla kotów Pronature, czy inny towar mamy z dostawą do drzwi mieszkania.

Jeśli staramy się nie wkraczać naszemu kotu w drogę, z pewnością nie pożałujemy tego wyboru, albowiem przyjaźń pomiędzy człowiekiem i kotem jest jak ponad wszystko możliwa, choć z pewnością specyficzna.