Na co zwrócić uwagę szukając rękawic motocyklowych?

Autor: HONDA
Jednym z najbardziej istotnych elementów nieodzownych przy posiadaniu i jeździe na motocyklu jest odzież. To wyłącznie dzięki starannie dopasowanym częściom ubioru motocyklista jest chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a przede wszystkim przed niebezpiecznymi skutkami ewentualnej kolizji. Z tego powodu przykładowo kaski na motocykl, będące najważniejszą częścią odzieży motocyklisty,są elementem regulowanym przez specjalne zapisy. Typ i dokładne właściwości tego kasku ustalają konkretne normy. Zaniedbywanie tych zasad grozi natomiast mandatem. Bardzo istotnym elementem ubioru są też rękawice motocyklowe. Mają za zadanie osłaniać dłonie, które bardziej niż inne części ciała są narażone na wpływ czynników zewnętrznych podczas jazdy.

Typy rękawic

Jest kilka kryteriów, z uwagi na które różnicuje się rękawice motocyklowe. Pierwszym, a zarazem jednym z najbardziej istotnych z tych kryteriów będzie pora roku. Z tego względu występują więc rękawice na lato i zimowe. Są one uszyte z rozmaitych materiałów. W większości przypadków rękawice zimowe wykonane są z materiału grubszego, a co z tym związane – lepiej izolującego od czynników zewnętrznych. Czasami przy większym zimnie wdrażane jest także odmienne rozwiązanie. Pod rękawice zewnętrzne zakłada się specjalne rękawiczki wewnętrzne, których zadaniem jest wyłącznie zachowanie ciepła. Innego podziału można dokonać z uwagi na typ jazdy, wybierany przez właściciela. Istnieją więc rękawice turystyczne, które przeznaczone są na długie dystanse; crossowe, które są o wiele bardziej wytrzymałe od pozostałych ze względu na zwiększone niebezpieczeństwo podczas jazdy; oraz sportowe, które posiadają określoną formę i kształt.

Rękawice damskie

Aktualnie coraz więcej kobiet decyduje się na kupno motocykla. Z myślą o nich powstały więc oddzielne rodzaje rękawic. Damskie rękawiczki motocyklowe w większości przypadków nie różnią się zbytnio od męskich. Są dostępne na pewno w mniejszych rozmiarach, tak by pasowały do damskich dłoni. Nierzadko także oferowane są w rozmaitych barwach, na przykład w różowym. Niektóre rodzaje rękawic damskich wyróżniają się także rozmaitymi motywami na powierzchni materiału.