NA BUDOWIE

Ludzie pracujący na budowie dobrze wiedzą, że to ciężki kawałek chleba. Dla jednych ludzie parający się budowlanką to zwykli robotnicy, gdy tymczasem Ci ludzie mogą poszczycić się nie tylko tężyzną fizyczną, ale i całkiem niezłym wykształceniem.

Jak w każdej dziedzinie i tutaj jest sporo osób, które skończyły tylko, ale za to mają o wiele większe doświadczenie w pracy niż osoby po studiach, a zdobywanie uprawnień na przykład na pracę na ciężkim sprzęcie nie jest wcale takie proste. Koparki kołowe to sprzęt, na którym mogą pracować tylko uprawnione osoby. Jak wiadomo teren budowy to miejsce, gdzie wszystkie czynności są robione podług określonego regulaminu, tam nie ma miejsca na pomyłki, bo mogą one kosztować kogoś zdrowie. Koparki jcb to maszyny, które pozwalają na sprawne działanie, jcb to firma, która ma renomę na całym świecie.
koparka
Źródło: www.flickr.com
Stąd na tak wielu placach budowy możemy zobaczyć ludzi pracujących na sprzęcie firmy jcb. DEMOLKAOsoby zajmujące się pracami budowlanymi nie tylko budują, ale też rujnują. Nie raz zapewne widzieliśmy w amerykańskich filmach jak wysadza się jakiś dom po to, by zniszczyć dowody jakiejś zbrodni. Mimo, to użycie dynamitu nie zawsze daje odpowiednie efekty. Często trzeba skorzystać z maszyn, które są prowadzone przez człowieka, buldożer, to sprzęt, który niszczy wszystko, co znajdzie się na jego drodze.Kierowanie buldożerem nie jest skomplikowane, ale też na pewno nie jest zajęciem banalnym. Przy pracach związanych z rozbiórką przepisy BHP są bardzo rygorystycznie przestrzegane, bo przy demolce, łatwo o wypadek. Nie tylko buldożery są potrzebne przy burzeniu, ale też np. młot wyburzeniowy. Oczywiście nie wszystkie osoby zajmujące się praca na budowie uczestniczą w pracach rozbiórkowych. Są firmy, które zajmują się tylko rozbiórkami często bardzo trudnych obiektów. Mogłoby się wydawać, że wystarczy laska dynamitu, gdy tymczasem bywa i tak, że dynamit nie może zostać użyty, wtedy wkracza sprzęt ciężki, który też może mieć spore problemy przy burzeniu niektórych budynków. Tak, więc jeśli profesjonaliści miewają problemy z działaniem przy pracach rozbiórkowych, to zwykły Kowalski nie powinien się za nie zabierać, bo może tylko dojść do tragedii.
Tags: