Masz kota?

Parę stuleci wstecz trzymanie w domu kotów było niezbyt bezpieczne. Najbardziej zagrożone były kobiety, opiekunki czarnych kotów, bo mogły zostać obwiniane o bycie czarodziejką i zginąć na rozpalonym stosie. Na szczęście religia nie ma już dużej roli w państwie i teraz można posiadać koty bez niebezpieczeństwa wyroku.


kot
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Analizy naukowe dowiodły, że posiadania kota w mieszkaniu wykazuje wiele pozytywnych następstw. Przytulanie zwierzaka może silnie obniżyć ciśnienie i zniwelować stres. Maluchy, które dorastają z kotami, uczą się odpowiedniego traktowania braci mniejszych oraz opiekuńczych odruchów.

Hodowla kotów to inna sprawa. Tak samo jak w sytuacji psów, koty także dzieli się na rozmaite rasy. Wielu rodaków robi biznes, hodując te puszyste zwierzaki i sprzedając je z korzyścią. Jest to dość dziwaczna sprawa, ponieważ traktuje się je jak przedmioty, które nabierają wartości.

A przecież kotek wzięty ze schroniska uraczy nas podobną miłością, co piękna kicia z drzewem genealogicznym. Poza tym można zauważyć, że zwyczajne śmietnikowce są czasem sporo ładniejsze, niż wychuchane hodowlane koty. Jeśli jednak interesuje cię kupno rasowca, zagadnij hodowcę, czy przy zakupie otrzymasz taki bonus, jak wyprawka dla kota, która ma w sobie jedzenie oraz zabawki.

Te futrzaste zwierzęta są niebywale popularne w sieci. Dzień w dzień internauci umieszczają setki fotografii i klipów filmowych, w których przedstawiają wyczyny swoich kocich przyjaciół. W cyberprzestrzeni można zobaczyć również przydatne miejsca, takie jak blog o kotach.

Na internetowych pamiętnikach właścicieli kotów można dowiedzieć się całą masę ciekawych rzeczy, a także przedstawić swoje opinie i poprosić o radę. Jeżeli jesteś cybermaniakiem i chcesz pisać o swoich zwierzakach, możesz na własną rękę prowadzić blog o kotach. Teraz stworzenie bloga jest banalne i darmowe, praktycznie każdy może w kilka sekund uruchomić blog o kotach i informować resztę świata o swoim kocie.
Autor : A.Z.