Kraków, świetne miejsce na spędzenie długiego weekendu.

Kraków uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast nad Wisłą. Jego niezliczone zabytki i barwna historia sprawiają, że miasto jest niebywale atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej odwiedzanym polskim miastem, rokrocznie przyjeżdża spędzić tu urlop 7 do 8 mln turystów. Suma jest imponująca, a miliony turystów nie powinna być w błędzie. A zatem co trzeba zobaczyć?
prorent
Zacznijmy może od tego, za pomocą czego się do Krakowa da dostać? Otóż, możemy przyjechać autem- Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4. Ma również liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, w tej chwili rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 miastami. Należy, po przybyciu do Krakowa wybrać interesujący nas środek transportu. Bez wątpienia najmniej kosztowną opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska. Jednak jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (wypożyczalnia aut w krakowie). Pozwoli nam na większą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli także zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.A jest co zwiedzać- najistotniejszy punkt każdego programu obchodu miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów naszego kraju, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Legendy mówią, że nawet żył tam prawdziwy smok.

W równym stopniu ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół Krakowa, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.
Samochód terenowy marki Ford
Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej rozpoznawalnym kościołem w Polsce jest bez wątpienia kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego szczególna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| zobaczymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem placu rynkowego, przy którym stoi wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- możemy znaleźć tu pamiątki, najróżniejsze przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Na dodatek, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Trzeba tutaj przyjechać, bodaj na weekend, do dawnej stolicy Rzeczpospolitej, obejrzeć przynajmniej te najważniejsze obiekty, będąc jednocześnie świadomym, że to jedynie część, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.