Koty w naszym mieszkaniu

Dzieciaki w pewnym wieku dojrzewają do pewnej odważnej decyzji i pewnego cudownego ranka oświadczają nam, że chcą posiadać zwierzątko. Mógł to być wpływ innych dzieci. Jeśli w mieszkaniu obok jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne stworzonko jest na osiedlu kimś. Inne dzieciaki pragną przecież zwierzątko pogłaskać, pobawić się z nim odrobinę. W tym przypadku ten maluch jest panem i władcą i jedynie od jego widzi mi się zależy, kto tym razem weźmie na ręce jego świnkę.


Jeśli więc nasze dziecko zawzięło się, by mieć puchatego przyjaciela, powinniśmy jemu przedstawić, jakie z tym wiążą się konsekwencje. Pupil to nie jedynie same zabawy, ale przede wszystkim liczne obowiązki. Maluch musi wiedzieć, że zwierzątko musi dostawać pokarm, musi być czyszczone, a czasem- wyprowadzane. Jeśli dziecko pojmuje wagę tych wszystkich reguł i przyjmuje je, można się nad tym zastanowić.

Za każdym razem jest kłopot- chcemy kotka, czy pieska? W przypadku tej pierwszej opcji problem kąpania odpada. Kotki to wyjątkowo czyste zwierzaki i potrafią same zadbać o siebie. Są też wielkimi indywidualistami. Zawsze chodzą swoimi drogami i to one podejmują decyzję, kiedy możemy je pogłaskać, nie odwrotnie. Dlatego, wybierając kupno kotka, wprowadzamy do swojego mieszkania absolutnego władcę. Więcej http://www.zoologiczny.sklep.pl/zwirek_dla_kota__39_76

Autor: Qole Pejorian
To, że koty posiadają swoje zdanie na dowolny temat, wcale nie świadczy o tym, że nie pragną się bawić. Dlatego, aby sprawić wielką frajdę naszemu zwierzakowi, można mu kupić odpowiednie zabawki dla kota (http://www.zoologiczny.sklep.pl/Zabawki_dla_kota__39_40). Są one dostępne we wszystkich sklepach z akcesoriami dla zwierząt. Możemy je też nabyć przez internet. Do najczęściej kupowanych należą myszki. Są one dostępne w wielu formach. Zazwyczaj są napełniane kocimiętką. Mogą być używane jako gryzaczek lub narzędzie zabawy.


Korzystając z usług sklepu online Zoologiczny.sklep.pl można od razu zadbać o specjalną karmę dla kotków, która zawiera właściwe dla naszego kociaka składniki. Odpowiednie karmienie to gwarancja, że nasz kot będzie rósł tak jak trzeba, a jego sierść będzie pięknie lśnić.