kierowcy

23
Jun

Zatroszczmy się o bezpieczeństwo na drodze

Audi RS7
Autor: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli udajemy się w jakąś podróż samochodem, bez znaczenia czy długą czy krótką, to z pewnością chcemy się w nim poczuć jak najlepiej. Przez to zrobimy przeglądy, wymieniamy zużyte elementy, nie mniej nie mamy szansy tutaj również zapominać o tym, że bardzo ważna jest nasza przyczepność na drodze, szczególnie jeśli właśnie leje deszcz albo śnieg. Przez to również systematycznie musimy sprawdzać stan naszych opon oraz to, na ile spory posiadają one bieżnik.
23
Jun

W jaki sposób dobrać świetne opony do aut ciężarowych?

opony w ciężarówce
Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno każdy, kto prowadzi swoją firmę spedycyjną świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne są dobrej jakości opony. Opony do ciężarówek i innych tego typu samochodów przewozowych muszą mieć na pewno bardzo dobrze wyprofilowane bieżniki. Jeśli nabędzie się opony z nieodpowiednio wyprofilowanymi bieżnikami, może być to przyczyną nawet tragedii. Dodatkowo opony z nieprawidłowo wyprofilowanymi bieżnikami powodują gorsze prowadzenie samochodu.
18
Apr

Nie bójmy się kupna ogumienia w Internecie.

opona
Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Jak uprzykrzyć życie sprzedawcom opon samochodowych? Cóż, może warto kupić je drogą internetową? Oczywiście to wyłącznie taki mały żarcik, bo wiadomo, że wszelakim wulkanizatorom źle bez wątpienia nie życzymy.
18
Apr

Zmiana opon na nowe. O czym musisz pamiętać.

opona
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Którego dnia mam wymienić opony zimowe na letnie? Tę kwestię co roku poruszają właściciele czterech kółek. Większość mówi: na wiosnę! Jednak wiosna w kalendarzu to zdecydowanie za mało. Nie ma w kalendarzu data z podpisanym hasłem: „dzień zmiany opon”, w letnim jak i zimowym sezonie. Zatem intuicyjnie i z rozmysłem sami musimy postanowić by je wymienić.
21
Mar

Dobre rady o prawidłowym dokonaniu wyboru opon

Autor: Michelin
Wybór odpowiedniego ogumienia jest jedną z ważniejszych kwestii dla każdego posiadacza samochodu. Ma to szczególne znaczenie w zimie, kiedy ze względu na nieodpowiedni typ opon może dojść do wypadku. Producenci opon dzielą swoje wyroby na trzy podstawowe grupy: letnie, zimowe oraz całoroczne. Decydując się na kupno opon letnich, trzeba się przygotować na kupno drugiego, zimowego kompletu opon. Opony całoroczne z uwagi na dłuższe wykorzystanie szybciej ulegają zużyciu, w zimie nie gwarantują ponadto bezpieczeństwa na poziomie opon specjalnie do tego sezonu przystosowanych. Podstawowe różnice między oponami wynikają z wyglądu bieżnika, oraz mieszanki gumy wykorzystanej do wyrobu.
19
Mar

Sklep z ogumieniem

opony samochodowe
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni dobór i systematyczna wymiana ogumienie ma ogromne znaczenie. Wielu kierowców, którzy lekceważą tę kwestię, poruszając się na „łysych” oponach, nie zdaje sobie sprawy z własnej nierozwagi. Wykorzystywanie zużytych opon znacznie powiększa niebezpieczeństwo groźnego zdarzenia. Problem ten dotyczy szczególnie okresu zimowego, kiedy to warunki drogowe są bardzo trudne. Wtedy należy wykorzystywać nowe opony typowo na zimę, które umożliwiają przykładowo zmniejszenie drogi hamowania i zapobiegają wpadaniu w poślizg.
Syndicate content