O czym trzeba pamiętać wybierając się w góry? Dobre buty i śpiwory puchowe mogą uratować życie

Gdy nadchodzi w końcu urlop, zastanawiamy się, gdzie spędzić ten wolny czas. Statystyki różnych biur podróży wykazują, że w zimie ludzie wolą udawać się w góry. Jeżeli i Ty wyruszasz w góry, w tym artykule dowiesz się, które rzeczy będą w czasie urlopu niezwykle pomocne.


Kiedy postanowisz już, w jakie góry chcesz jechać, powinno się przebiec wzrokiem za należytymi butami trekkingowymi. W dzisiejszym świecie buty trekkingowe wypatrzysz prawie w każdym sklepie z butami (np. tu). Pamiętaj jednak, że tego rodzaju buty w żadnym razie nie są tanie. Z tej przyczyny jeśli już zamierzasz zakupić buty trekkingowe, zaznajom się z opiniami o firmach, które produkują tego rodzaju buty. Właściwe buty trekkingowe powinny zachować przyczepność; kiedy spacerujesz po górach, nie możesz pozwolić sobie na to, żeby but miał śliską podeszwę.

Na dodatek but trekkingowy musi być stabilny, noga musi być stosownie usytuowana. Pamiętaj, że podróżujesz po terenie wyboistym, noga musi być należycie chroniona. dostępne są przeróżne typy butów trekkingowych, jeśli podążasz w góry w okresie zimowym, to oczywiście musisz zakupić buty trekkingowe na zimę, tego typu buty są nieprzemakalne i poprawnie ocieplone. Nie ulega wątpliwości jadąc w góry jedynie w butach, sporo nie zdziałasz. Drugą niezwykle istotną rzeczą, jaką powinieneś zabrać w góry jest śpiwór puchowy. Wiadomo, śpiwory puchowe są porównywalnie drogie, niemniej jednak śpiąc w górach w temperaturze minus 20 stopni Celsjusza, innej możliwości nie ma.

kliknij w link
Współczesne śpiwory puchowe są niezmiernie hermetyczne i podtrzymują ciepło przez dużo godzin. Za pośrednictwem obmyślonej termoizolacji, ciepło nie wychodzi poza śpiwór. Rozmieszczenie puchu znajdującego się w śpiworze jest jednolite, to zapewnia stabilizację, puch nie przemieszcza się. Są różne rodzaje puchu, jest puch gęsi, jest puch kaczy, najistotniejsze, iż jest to puch naturalny, czyli to puch zdrowy. Jadąc na pierwszą ekskursję w góry - tutaj oferta w trudnych, zimowych warunkach, koniecznie udajmy się tam z kimś doświadczonym, kto ma doświadczenie. Jeśli nie masz pojęcia o turystyce górskiej przy czym nie masz pieniędzy na przewodnika, lepiej wybierz się nad morze.


Bez wątpienia zimą nad morzem nie znajdziesz dużo atrakcji. Skutkiem tego właśnie zimowi urlopowicze wolą jeździć zimą w góry. Miejmy nadzieję, iż buty trekkingowe i śpiwory puchowe, które zadecydują Państwo w tę podróż wziąć, spiszą się na medal.