Jak dużo kosztuje wypożyczenie samochodu w dużym mieście?

Nie każdy korzysta z samochodu na co dzień, by dostać się do pracy, bądź korzystać z usług pierwszej potrzeby, bo miejsce zamieszkania jest zlokalizowane daleko od usług wszelkiego rodzaju. A co robić kiedy ten samochód jednak bardzo by się przydał? Np. okazyjny wypad, czy też objazdowe wakacje? Zakup na okazyjne użytkowanie nie nie jest nawet brany pod uwagę, ponieważ niesie za sobą zbyt duże koszty.

Pro Rent
Na okazyjne wypady i przejażdżki niezastąpiona wręcz zdaje się być możliwość wynajmu samochodu w wypożyczalni. W Polsce wciąż nie jest to cieszący się największą popularnością sposób korzystania z osobowych środków lokomocji. Szczególnie wtedy, kiedy z olbrzymim trudem, przez wiele miesięcy odkładaliśmy środki na wyśniony wyjazd. Tym czasem zaś gruba część z tych pieniędzy miałaby pozostać w wypożyczalni oraz na stacjach paliwowych. Jakie są koszty wypożyczenia auta na wyjazd urlopowy? Czy to się opłaca?

Pomimo tego, że zakup a także utrzymanie własnego samochodu, to nie lada koszt, warto zaznaczyć, że jeżeli mamy korzystać z oferty wypożyczalni za każdym razem kiedy nadarzy się okazja, może nam się to nie opłacać jeszcze bardziej. Jak wynika z cenników nie należą one do najtańszych.Kwota jaką zapłacimy za wynajem samochodu w Krakowie (korzystne ceny na stronie), Warszawie, czy Rzeszowie to składowa wielu czynników. Zależy ona np. od marki pojazdu, klasy wyposażenia, terminu i miejsca wypożyczenia, a nawet miejsca w którym będziemy chcieli oddać auto. Za wszelkie dodatki i udogodnienie płaci się oddzielnie, np. za dodatkowego kierowcę, który będzie prowadził pojazd – 25 zł dobowo, łańcuchy- to następne 300 zł, fotelik dla dziecka - 150 zł.Natomiast za sam wynajem pojazdu w zależności od modelu, np. na 3-14 dni zapłacimy od 50 zł do 2000, za miesiąc od 1500 do 10000. Na dodatek, do ceny za wynajem, musimy doliczyć kaucję, która może kosztować od 500zł do 2000. Należy też wiedzieć, że pożyczając samochód dostajemy go do użytku z pełnym bakiem i z pełnym bakiem również należy go zwrócić.

Wypożyczalnie samochodów to dobry interes i niezmiernie użyteczna usługa, jeśli korzystamy z niej tylko sporadycznie. Jeśli jednak podoba nam się jeżdżenie samochodem i zamierzamy robić to częściej, być może to pora na zakup własnego?