Gdzie wynająć pojazd dostawczy?

Samochody zaopatrzeniowe wykorzystuje się w głównej mierze do przesyłu ładunków w małych przedsiębiorstwach lub w specjalistycznej flocie transportowej firm przewozowych. Bywają jednak w życiu okoliczności, w których to i przeciętnemu Kowalskiemu przydałby się taki samochód. Na przykład , gdy ma w perspektywie przeprowadzkę, lub przewóz większych zakupów.
Wynajem samochodów dostawczych : www.prorent.com.pl
Wydawać by się mogło, że większość z nas skorzystałaby z usług dostawczych oferowanych przez fachowców lub (przenieś mnie do strony) sklep. Jednak po zapoznaniu się z cennikiem niejednokrotnie zastanawiamy się, czy nie było by taniej zorganizować transport samemu? Jak organizuje się wypożyczalnia samochodów dostawczych rzeszów? Czy procedura wynajmu różni się znacząco od wynajmu osobówki? Jedno z kluczowych pytań jakie usłyszymy od dostawcy to: na jak długo potrzebujemy tego rodzaju auta? Przeciętnemu Kowalskiemu może się to nie opłacać, gdyż przedsiębiorstwa, które posiadają w swoim parku takie samochody na wynajem wolą podpisywać kontrakty na długoterminowe. Na przykład nowej firmie wykonawczej, która potrzebuje pojazdu do transportowania materiałów budowlanych na budowę lub dowozić na nią ekipę budowlańców. Jeżeli osoba prywatna postanowiłaby wynająć większy samochód transportowy, była by zmuszona równocześnie wynająć odpowiedniego kierowcę bądź wykupić usługę wynajmu auta razem z kierowcą. Należy też wiedzieć, że wynajem auta dostawczego na krótko jest zdecydowanie droższy niż na długi czasu.



czerwony tir na parkingu
Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

Zdaniem wielu właścicieli firm wynajmujących samochody zainteresowanie wynajmem aut dostawczych w ramach umów długoterminowych robi się coraz bardziej popularne. W gorących okresach w roku, na rezerwację trzeba oczekiwać nawet około miesiąca. Przedsiębiorcom, które realizują różnorodne umowy nie kalkuluje się inwestować w zakup samochodu dostawczego na jednorazowe zadania transportowe. Czasem bywa też też, że przedsiębiorstwa transportowe, które mają własną flotę potrzebują dodatkowych aut pożyczają je wówczas z wypożyczalni. Takie pojazdy muszą często otrzymać dodatkowo do dostawcy upoważnienie na wyjazd za granicę.

Jeśli Kowalski nie potrzebuje tak naprawdę olbrzymiego tira może zdecydować się na wynajem furgonu lub busa. Dużą popularnością cieszą się Peugeoty Partner, Vw Caddy, a na wieloosobowe wyprawy Nissany Primastar i Ople Vivaro. Takim pojazdem można wygodnie zabrać całą rodzinę na spaniałe wakacje objazdowe.