Fotelik samochodowy – obowiązkowa ochrona dla Twojej pociechy

Rodzina, decydując się jeździć wozem powinna zakupić fotelik samochodowy dla swojego dziecka. Daje pewność bezpieczeństwa dziecka oraz dodatkowo zwiększa komfort jazdy. Nakaz ten kreują przepisy – każde dziecko do 12 roku życia musi być wyposażone w specjalny model fotela dopasowany do wagi oraz wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Ważnym aspektem jest również konieczność stosowania fotela dla pociech, których wzrost nie przekracza 150 cm. Za złamanie rodzicom zostają narzucone kary oraz mandaty. Każdy model okazuje się być inny, należy tak go dostosować by maluchowi było również wygodnie podczas jazdy autem, ingeruje to także na komfort podróżowania samochodem.

Dla młodszych dzieci jednym z lepszych modeli jest fotelik Izi Go, Dziecko usadawia się układając ciało w pozycji leżącej, a fotel możemy wykorzystać nie tylko w samochodzie, ale poza autem, np. transportując śniące dziecko z domu do samochodu. Ma on możliwość unieść do wagi około 13 kg.

Sporo modeli posiada funkcję ustawiania podnóżka oraz oparcia, dzięki czemu możemy dostosować pozycję w zależności od potrzeby, nie zakłócając snu dziecka. Fotelik Max-Way 9-25kg jest stworzony z myślą o dzieciach do mniej więcej 6 lat. Jego niewątpliwym atutem jest opcja zainstalowania w małych autach, gdyż zajmuje stosunkowo niewiele powierzchni. Walorem są również pasy bezpieczeństwa, które mają za zadanie nie tylko chronić malucha podczas podróży autem, ale również podwyższają wygodę dziecka. W system dobrze chroniących pasów wyposażony jest także fotelik Caretero Diablo Xl Plus Graphite 9-36kg, Wyróżnia się on dużą lekkością i łatwością w przenoszeniu, gdyż posiada mocowanie na zagłówku oraz waży tylko 8 kg. Dla niewiele starszych pociech najbardziej praktyczną opcją jest fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg, dający dużo większe bezpieczeństwo z uwagi na dodatkowe mocowania na na poziomie główki i ramion. Dzięki temu w razie nieoczekiwanej sytuacji możemy być pewni, iż nasze dziecko jest zabezpieczone na najwyższym poziomie.