Fotelik samochodowy – obowiązkowa ochrona dla Twojej pociechy

Rodzina, chcąc przemieszczać się wozem powinna zakupić fotelik samochodowy dla swojego dziecka. Gwarantuje bezpieczeństwa dziecka i przy tym polepsza komfort jazdy. Zalecenie to kreują normy prawne – każde dziecko do 12 roku życia powinno być wyposażone w dostosowany fotelik samochodowy dostosowany do wagi oraz wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
kolejnym czynnikiem jest dodatkowo przepis stosowania fotela dla dzieci, których wzrost nie przekracza 150 cm. Za złamanie rodzicom zostają narzucone sankcje oraz grzywny. Każdy model okazuje się być inny, trzeba tak go dobierać by maluchowi było również wygodnie podczas poruszania się wozem, ma wpływ dodatkowo na komfort podróżowania samochodem.

Dla młodszych pociech jednym z lepszych modeli jest fotelik Besafe 0-13Kg, Dziecko znajduje się układając ciało w pozycji leżącej, a model ten możemy wykorzystać nie tylko w wozie, ale poza nim, między innymi nosząc śniące dziecko z domu do samochodu. Jest on w stanie unieść do wagi około 13 kg.

Niektóre foteliki mają możliwość regulacji podnóżka oraz oparcia, dzięki czemu możemy dopasować ułożenie w zależności od potrzeby, nie zakłócając snu dziecka. Fotelik Britax Max-Way Stone Grey 9-25kg (http://www.ceneo.pl/19581628) jest stworzony dla dziecka do mniej więcej 6 lat. Jego zaletą jest opcja montażu w mniejszych modelach aut, ponieważ zajmuje stosunkowo mało miejsca. Zaletą okazują się być także pasy bezpieczeństwa, które mają za zadanie nie tylko chronić dzieci podczas podróży autem, ale także zwiększają jego komfort. W system wspaniale chroniących pasów zaopatrzony jest także fotelik Caretero Diablo Xl Plus Graphite 9-36kg, Wyróżnia się on dużą lekkością oraz łatwością w przenoszeniu, gdyż zawiera uchwyt na zagłówku i waży jedynie 8 kg. Dla nieco starszych dzieci najlepszy jest fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg, który zapewnia dużo większe bezpieczeństwo z uwagi na większą ilość mocowań na na poziomie głowy i ramion. Dodatkowo więc w razie groźnej sytuacji możemy być pewni, iż nasza pociecha jest chroniona w najwyższym stopniu.