Droższe czy tanie opony do auta? Radzimy jak dobrać najlepsze

Jeśli posiadamy bardziej ekskluzywny samochód, nie powinniśmy oszczędzać na oponach. Można natomiast zainwestować w droższe ogumienie, ponieważ nabywając tanie opony, nie wykorzystamy w pełni możliwości naszego auta. Nawet jeżeli posiadamy mniej ekskluzywny model auta, powinniśmy śmiało kupić nowsze opony, żeby zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach. Jeżeli pojazd jest wyjeżdżony, z pewnością taka inwestycja zabezpieczy ponad to jego konstrukcję. Oczywiście klimat w naszym kraju sprzyja producentom opon, gdyż zmienna aura to potrzeba zakupu dwóch kompletów ogumienia: na zimę i na sezon letni.

bieżnik opony do samochodu
Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwe opony zimowe powinny być odporne na przegrzewanie się, ale latem temperatura asfaltu jest zbyt wysoka, stąd guma w typowych oponach na zimę prędzej się niszczy. Na dzień dzisiejszy w ofercie znajdziemy producentów z różnej półki cenowej , jednak podobnie jak w przypadku innych produktów, tylko te najlepszej klasy gwarantują satysfakcję klientów.

Opony marki Continental cechują się wysoką jakością wykonania. użytkownicy chwalą zarówno wykonanie produktu, jak i jego wytrzymałość. Opony te sprawdzają się także w sezonie letnim, jak i w sezonie zimowym. Na serwisach internetowych można znaleźć dużo entuzjastycznych opinii na dotyczących opon Continental. Według właścicieli samochodów niezawodne opony to rozsądna inwestycja, ponieważ te z wyższej półki nie zużywają tak prędko, jak niemarkowe produkty, które są wykonane z słabszych materiałów.Podobnej klasy produkty oferuje firma Pirelli, która wytwarza opony do różnych najbardziej znanych pojazdów: samochodów osobowych, dostawczych, motocykli, autobusów, a także maszyn rolniczych. Marka może pochwalić się ponad stu letnim doświadczeniem w branży oraz najnowszymi technologiami produkcji. Aby uznać powyższe stwierdzenia wystarczy przejrzeć recenzje publikowane na serwisach internetowych lub w gazetach motoryzacyjnych. Ponad to topowe marki dbają o to, by ich opony spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa i były przyjazne dla środowiska naturalnego.Kierowcy nie zawsze zdają sobie sprawę o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą używanie starych opon i nie zmieniają ich sezonowo. Starta opona nie trzyma się ulicy w wyniku czego może bez problemu dojść do stłuczki. Dojrzały użytkownik pojazdu musi zdawać sobie sprawę, że każde takie zaniedbanie może prowadzić do nieszczęścia.