Może zatrzymamy się na przynajmniej jedną nockę na Wilanowie?

Giemzów to sympatyczna dzielnica Łodzi- najrzadziej zaludniona, to tak swoją drogą. Jednakowoż nieco pozamiejski charakter tej dzielnicy szybko ulega przeobrażeniom. Zapewne dużo osób mogło usłyszeć o chociażby takiej inwestycji budowlanej jak Giemzów - podobno to osiedle zamieszkują wyłącznie tak zwane lemingi, lecz to trochę zbyt krzywdzące spojrzenie.

sypialnia
Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś w takim razie chce mieszkać w Łodzi, ale jakby nie patrzeć nie jarają go duże wieżowce, generalnie chciałby mieszkać na uboczu, bez wątpienia powinien na serio zastanowić się czy kupno nieruchomości zlokalizowanej na obszarze Giemzowa nie jest może jedną z najsensowniejszych dotychczasowych decyzji.

wilanow
Autor: T. S. Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak skupmy się przede wszystkim na krótszym pobycie na Giemzowie - czyli podróżnych, którzy poszukują perfekcyjnej przystani do zwiedzania całej Łodzi gorąco uprasza się, aby najzwyczajniej rozejrzeli się po tych hotelikach, polecam zerknąć. Co prawda nie jest ich dużo, to w końcu mała, stojąca na uboczu dzielnica, ale i tak o fajny hotel dosyć korzystny pod względem cenowym, wcale nie jest tak trudno jak o choćby szybki przejazd przez Łódź w godzinach największego szczytu...

Z jakich przyczyn akurat Giemzów jest bardzo dobrą bazą wypadową? No cóż, Łódź to bardzo duża miejscowość, a więc zwłaszcza przyjezdni z małych miast mają prawo czuć pewien dyskomfort. Na całe szczęście rzeczywistość jest taka, że zawsze można zwiedzać w trakcie całego dnia miejscowość bądź robić w niej interesy, a na wieczór udać się na bardzo urokliwy, spokojny Giemzów. W sumie to trochę zabrzmiało jakby na obszarze tej miejscowości turyści mieli okazję trafić tylko na spokój, nic poza tym. Jednakowoż akurat w taki sposób nigdy nie należy spoglądać na tę dzielnicę. W końcu w tej części mieszczą się fajne parki albo pałacyki. Nie ma zbyt wielu fajniejszych miejsc do spacerów, niż Giemzów. A więc: porozglądajmy się za Dworem Giemzów (link) i bez niepotrzebnego oczekiwania nareszcie dostrzeżmy mega zalety jednej z najmniejszych Łódzkich dzielnic.