Czy dobrze jest mieć we własnym mieszkaniu psa?

Kiedyś psy w dużej mierze służyły swoim panom jako doskonała ochrona przed przykładowo drapieżnikami. Zwłaszcza na polskiej wsi nierzadko psy były niemal nieodłączną częścią życia. Dzisiaj ciągle psy są w wielu przypadkach wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, przykładowo są świetne jeżeli w rachubę wchodzi ochrona. Naturalnie w tym wszystkim raczej nie ma nic nagannego, przecież jeżeli psy są odpowiednio traktowane, to bez wątpienia nie jest im źle. Jednakże takie psiaki jak przykładowo tibetan mastiff breeders, są uwielbiane akurat nie z takowych przyczyn.

tibetan mastiff
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Najzwyczajniej ludzie mają tego typu psy, bo są ładnymi zwierzakami, które powodują, że człowiek wreszcie lepiej się czuje. W końcu to raczej nie tajemnica, iż w wielu przypadkach właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. A więc: prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach psiaki są często tak jakby członkami familii. I dobrze, przecież psy to z pewnością niezwykłe zwierzęta. We wszystkich przypadkach zasługują na wiele miłości. Musimy szanować zwierzęta - (który naturalny gryzak dla psa będzie najlepszy?), bo one na to zasługują.

Naturalnie takie najwspanialsze psiaki, czyli na ten przykład tibetan mastiff puppies (tu kupisz szczenięta mastifa tybetańskiego ), na nieszczęście nie są małym wydatkiem. Chociaż w sumie może to i dobra informacja? Takie psiaki powinny być chowane w dobrych warunkach, a zasadniczo jest tak, że skoro już ktoś wydawał pieniądze - całkiem sporo, na zwierzę, to z pewnością będzie umiał dbać o niego. Chociaż niestety ciężko mówić tutaj o jakiejś regule. Cóż, ciągle sytuacja jest taka, iż nie wszyscy odpowiednio potrafią podejść do psa...

Trzeba także powiedzieć, że psy powodują, iż mamy dużo większą motywację do wychodzenia ze swojego domu. W końcu psa trzeba wyprowadzić na dwór, a więc każdego dnia całkiem sporo się ruszamy. Zapewne nawet nie trzeba wspominać, z jakich powodów coraz więcej ludzi uskarża się na swoją wagę. Do tego warto nadmienić, że często psy mogą spowodować, że nareszcie będziemy mieli okazję poprawić swoje samopoczucie. Nierzadko sytuacja jest taka, iż taki człowiek, który nieustannie miewał stany depresyjne, nie czuł się dobrze, najzwyczajniej za pomocą psa odzyskiwał chęci do życie. A przecież warto zadbać o swoje szczęście!