Części do pojazdów osobowych- testujemy ich zastosowanie

Wiele firm produkujących samochody osobowe ogranicza koszty przez przenoszenie całości bądź części produkcji na teren Chin. Tego rodzaju tania alternatywa, choć powoduje znaczne obniżenie ceny auta, drastycznie odbija się także na jego solidności. Liczne uszkodzenia części narażonych na największe obciążenia nie wywołują już zdziwienia kierowców – awaria skrzyni biegów, wymiana hamulców czy amortyzatorów jest aktualnie częstą przypadłością.

Samochód terenowy marki Ford
Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Wiąże się to niestety ze zwiększeniem kosztów używania pojazdu, co przy i tak już wysokich cenach benzyny boleśnie odbija się na finansach wielu kierowców. Na rynku można nadal znaleźć firmy produkujące elementy wysokiej jakości, często wiąże się to jednak z większymi nakładami finansowymi. Warto jednak inwestować w wysoki poziom produktów.

Częste usterki

Przy niezadowalającym stanie nawierzchni i nieodpowiednim sposobie prowadzenia samochodu, bardzo szybko zużywają się części podwozia – przede wszystkim amortyzatory oraz niewielkie części, jak np. łącznik stabilizatora. Usterka tego drugiego może być bardzo uciążliwa, element ten odpowiada bowiem za przyczepność pojazdu do nawierzchni na zakrętach. Uszkodzony element można rozpoznać po charakterystycznym stukocie w czasie jazdy. Doświadczeni kierowcy odczują również inne zachowanie samochodu na zakrętach. Wymiana łącznika jest prosta, a instrukcję w etapach można odszukać na stronach internetowych. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę interesujący model samochodu oraz hasło przedmiotowe, będzie to więc przykładowa fraza „łącznik stabilizatora Ford focus”.

Przykład samochodu marki Ford
Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopotliwe części silnika

Niestety, niska jakość wykonania dotyczy również różnych elementów silnika. Firmy rezygnują z wielu sprawdzonych i skutecznych sposobów produkcji silników, w celu zmniejszenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Jedną z takich zmian było umieszczenie w termostacie silnika grzałki na prąd. Zmienia ona schemat krążenia spalin w silniku, co pozytywnie działa na zmniejszenie ich wydzielania, lecz zmniejsza żywotność tego elementu. Podobnie do opisanej sytuacji, żeby odszukać taką część, należy wyszukiwać według modelu auta. Fraza wpisana w wyszukiwarkę będzie więc wyglądała np. „termostat Ford focus c-max”.