Co takiego każdy podróżnik powinien zobaczyć w gorącej Hiszpanii?

Moim zdaniem nie ma na Starym Kontynencie za wielu atrakcyjniejszych krajów, niż Hiszpania. Naturalnie lubię ciekawe miejsca w naszym kraju, Włoszech, Niemczech czy w Anglii, ale jakby nie patrzeć bardzo ciągnie mnie do właśnie Hiszpanii. Może dlatego, że generalnie Hiszpanie to fajny naród? Zapewne jest to jedna z najistotniejszych przyczyn tego, iż staram się, aby jeden raz w roku pojechać do Hiszpanii. Żywię nadzieję, że w następne wakacje również odwiedzę ten niesamowity kraj.

hiszpańskie miasto
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Bo przecież wakacje w Hiszpanii (sprawdź szczegóły: http://www.orlica.pl/lato/wakacje-hiszpania) są niemalże zawsze świetną okazją ku temu, aby zrelaksować się, lecz również zjeść pyszne lokalne potrawy, poznać trochę inną kulturę, a jeszcze na dodatek zwiedzić interesujące miejsca. No właśnie: co w takim razie absolutnie każdy podróżnik z Polski musi zobaczyć podczas pobytu w Hiszpanii? Cóż, według mnie bardzo dobrym miejscem jest chociażby Madryt. A więc stolica oraz największe miasto. Niesamowite miasto, zauważyłem, że niemalże nigdy nie usypia. Może nigdy...

Choć tak naprawdę Madryt (strona orlica.pl) rzadko jest zamieszczany w rankingach najatrakcyjniejszych stolic na Starym Kontynencie. Londyn czy Praga pewnie mają odrobinę więcej atrakcji, lecz tak czy siak uważam, że minimum 2 dni w największym mieście Hiszpanii to podstawa. Przecież trzeba dowiedzieć się jak prezentuje się życie w Madrycie! Kolejnym wspaniałym miastem jest naturalnie Barcelona. Te miasta nie przepadają za sobą - ciężko się owemu konfliktowi zbytnio dziwić. Każdy doskonale wie, że Katalonia jest specyficznym regionem.

Barcelona to niezwykłe miejsce, być może nawet najpiękniejsze miasto w Europie. Majstersztyk architektoniczny! Choć trzeba zachować ostrożność. To miasto jest niejako stolicą złodziejstwa. Nie przesadzam! Wcześniej sądziłem, że mój hiszpański znajomy mówi tak, ponieważ nie przepada za Barceloną. Jednak potem spotkałem w hotelu ludzi, którzy najzwyczajniej w świecie zostali okradzeni. To wyraźnie pokazuje, iż Barcelona w żadnym razie nie jest bezpiecznym miastem. Statystyki to niestety potwierdzają. Jednym słowem: Hiszpania to fantastyczny kraj, zatem musisz skusić się na wizytę na przykładowo jednej z wysp.