Co takiego każdy podróżnik powinien zobaczyć w gorącej Hiszpanii?

Moim zdaniem nie ma na naszym kontynencie za wielu ładniejszych krajów, niż Hiszpania. Naturalnie uwielbiam klimatyczne miejsca w naszym państwie, Portugalii, Niemczech albo na Ukrainie, lecz jakby nie patrzeć mocno przyciąga mnie do akurat Hiszpanii. Może z tej przyczyny, że jakby nie patrzeć Hiszpanie to fajny naród? Zapewne jest to jedna z najistotniejszych przyczyn tego, iż mocno się staram, aby jeden raz w ciągu roku polecieć do Hiszpanii. Żywię nadzieję, że na następne wakacje również odwiedzę ten niesamowity kraj.
hiszpańskie miasto
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Bo przecież wakacje w Hiszpanii (sprawdź szczegóły: http://www.orlica.pl/lato/wakacje-hiszpania) są niemal zawsze fantastyczną okazją ku temu, aby wypocząć, ale również zjeść pyszne lokalne smakołyki, poznać trochę odmienną kulturę, a jeszcze na dodatek zwiedzić ciekawe miejsca. Właśnie: co w takim razie absolutnie każdy turysta z naszego kraju musi zobaczyć podczas swojego pobytu w tym kraju? Cóż, moim skromnym zdaniem bardzo dobrym miejscem jest chociażby Madryt. Czyli stolica oraz największe miasto. Niezwykłe miasto, dostrzegłem, że niemal nigdy nie zasypia. Może nigdy...

Choć w sumie Madryt (więcej na orlica.pl) rzadko jest umieszczany w rankingach najatrakcyjniejszych stolic na Starym Kontynencie. Paryż czy Praga pewnie mają trochę więcej zabytków, lecz tak czy siak sądzę, że minimum 2 dni w największym mieście Hiszpanii to podstawa. Przecież trzeba przekonać jak wygląda życie w Madrycie! Następnym niezwykłym miastem jest naturalnie Barcelona. Owe miasta nie lubią się ze sobą - trudno się temu konfliktowi za bardzo dziwić. Pewnie każdy orientuje się, że Katalonia to specyficzny region.Barcelona to wspaniałe miejsce, może nawet najpiękniejsze miasto w Europie. Prawdziwy majstersztyk architektoniczny! Chociaż musimy zachować ostrożność. To miasto jest niejako stolicą złodziejstwa. Wcale nie żartuję! Wcześniej myślałem, że mój hiszpański znajomy mówi tak, bo nie przepada za Barceloną. Jednakże potem spotkałem w hotelu ludzi, którzy najzwyczajniej zostali okradzeni. To wyraźnie pokazuje, iż Barcelona w żadnym razie nie jest bezpieczna. Statystyki to niestety potwierdzają. Jednym słowem: Hiszpania to niesamowity kraj, zatem powinieneś skusić się na wizytę na przykładowo jednej z wysp.